Dünyanın hiçbir yerinde silahların gölgesinde bir barıştan söz edemezsiniz

Kılıçdaroğlu Twitter sayfasından açıklamalarda bulundu. Dünyanın hiçbir yerinde silahların gölgesinde bir barıştan söz edemezsiniz

Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarının PKK’ya silah bırakma çağrısıyla ilgili sorularını cevapsız bırakan Kılıçdaroğlu, tüm ısrarlara rağmen “Sağolun” diyerek aracına bindi. Parti yöneticileri, konuyu sonra değerlendireceklerini söyledi. Ancakakşama doğru Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Dünyanın hiçbir yerinde silahların gölgesinde bir barıştan söz edemezsiniz. Silah bırakma, bu topraklara huzur getirecek bir adımdır” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ise yazılı açıklamasında şunları söyledi: “Türkiye’nin Kürt meselesi silahla çözülmez. Dolayısıyla bunu esas alan yöntemler devre dışı bırakılmalıdır. Bu yöntemleri devre dışı bırakacak her türlü girişimi önemli buluyoruz. CHP olarak barıştan yanayız ve Kürt meselesinin güvenlik politikalarıyla çözülemeyeceğini her fırsatta ifade ediyoruz. Kalıcı barış girişimlerinin AKP tarafından seçim odaklı bir girişime dönüştürülmemesini temenni ediyoruz. AKP’nin İç Güvenlik Yasası’nı geri çekmesi ve Kürt sorununun çözümünü seçim malzemesi olarak kullanmaktan vazgeçmesi çağrısında bulunuyoruz.”

 


HÜRRİYET

 Yorum Gönder

Etiketleri :