Dündar'dan Mesaj : "Hep Kazandık, Yine Kazanacağız !"

Can Dündar Davasında Son Durum, Mit Tırları Davasında Son Gelişmeler, Can Dündar Mit Tırları Açıklaması Son Dakika...

Mit Tırları ile ilgili olarak yaptığı haber nedeniyle sabah saatlerinde hâkim karşısına çıkmaya hazırlanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, duruşmaya girmeden hemen önce kişisel Twitter hesabından ilginç bir paylaşımda bulundu. Erdem Gül ile birlikte yargılanan Can Dündar, mesajında, "Çağlayan'a, bir kez daha, despotizme karşı basın özgürlüğünü ve hukukun üstünlüğünü savunmaya gidiyoruz. Tarihte hep kazandık; yine kazanacağız" dedi.

Can Dündar ve Erdem Gül’ün yargılanmasına başlanıyor. İstanbul Adalet Sarayı’nın 1. katındaki 14. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonunun kapıları açıldı. Bir önceki celse mahkemenin verdiği kapalılık kararı gereği salona sanıklar, avukatları ve yakınlarının dışında kimse alınmayacak. Bu arada Can Dündar'ın oğlu Ege Dündar da mahkeme salonuna alınmadı.

DÜNDAR VE GÜL'Ü SAVUNMAK İÇİN 473 AVUKAT BAŞVURDU
Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı davada 473 avukat müdafi olmak için başvurdu. Mahkeme ilk başta sadece ilk duruşmaya katılan avukatların duruşmaya katılmasına izin verdi ancak daha sonra savunmanın itirazı üzerine mahkeme aldığı ara kararla diğer avukatların da duruşmaya katılmasına izin verildi. Avukatlar şu anda listeden isimleri kontrol edilerek birer birer mahkeme salonuna alınıyor.

İşte Can Dündar'ın Twitter Mesajı : 

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :