Diyarbakır'dan Şehit Haberi Geldi Son Dakika !

Diyarbakır Operasyonları, Diyarbakır Şehit Haberleri, Diyarbakır Bağlarda Sokağa Çıkma Yasağı, Diyarbakırda Çatışma son haberler, Son Gelişmeler...

Diyarbakır karıştı. Dün gece merkez Bağlar ilçesinin bazı mahallelerinde, silahlı PKK'lılar bazı araçları ateşe vererek yolları trafiğe kapattı. İlçenin birçok bölgesinde polisle girdikleri çatışmalar yer yer sabaha kadar sürerken, Bağlar Kaymakamlığı bir ilçede sokağa çıkma yasağı ilan etti. Kaynartepe Mahallesi’nde güvenlik güçleriyle PKK’lılar arasında çıkan çatışmada 1 polis şehit oldu. Çatışmada 3 terörist ölü ele geçirildi.

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesi ile merkez Yenişehir ilçesinin Seyrantepe semtlerinde dün gece saat 22.45 sıralarında PKK'nın şehir yapılanması olan “YPS” tarafından yollar kesildi. Kent merkezindeki Bağlar ilçesinin Koşuyolu ve Kaynartepe mahallelerinin ara sokaklarından çıkan ve ellerinde uzun namlulu silahlar bulunan göstericiler, durdurdukları birçok aracı barikat olarak kullanıp yolu trafiğe kapattı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle göstericiler sokak aralarına dağıldı. Daha sonra, uzun namlulu silahlar kullanan göstericilerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Merkez Bağlar ilçesinin Koşuyolu semtinde yoğunlaşan çatışmalar sırasında bölgeden yoğun silah ve patlama sesleri yükseldi. Zaman zaman şehrin bazı mahallelerinden de silah sesleri ve patlamalar duyuldu. PKK'nın şehirlerdeki yeni yapılanması olan YPS'nin Koşuyolu mevkiinde bazı zırhlı polis araçlarına roketatarlarla saldırdıkları, güvenlik güçlerinin anında karşılık verdiği belirtildi. Çatışmalar sabah saatlerine kadar sürdü. Polis özel harekât ekiplerinin operasyonlarına bir polis helikopteri de destek verdi.

 Yorum Gönder

Etiketleri :