Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Yüce Divan konusu hakkında açıklamalarda bulundu

 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

'276 OY NEDEN ÇIKMADI?' DİYE SORMANIZI BEKLERDİM

Bu yapılan oylamanın amacı bu 4 arkadaşımız Yüce Divan'a gidecek mi gitmeyecek mi onu belirlemektir. Bu oylamanın neticesi ne olursa yüce divana gider, ne olmazsa yüce divana gitmez? Ben sizden 'Acaba 276 niye çıkmadı?' sorusunu sormanızı beklerdim. Bu soruyı niye sormadınız? Ya da 276 oyu bulamayanlara bunu sormanız gerekir çünkü Yüce Divan'a sevk noktasında muhalefetin gayreti ve çabası var.

MAHKEME KARARI GÖRMEZDEN GELİNİYOR

Kaldı ki bu soruları yöneltenler acaba birincil mahkemenin takipsizlik kararlarını niçin görmezden gelirler? Orası mahkeme değil mi? Orada verilmiş bir karar var ve bu karara rağmen bu tür bir adımın atılmış olması ilginçtir. Kaldı ki bu işi komisyona götüren de muhalefet değil iktidardır.

'HAYIRLI OLSUN' DEMEK YETERLİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM

İktidar istememiş olsaydı bunu komisyona da götürmeyebilirdi. Komisyona götürüldü ve komisyonun raporu da ortada.. Raporda Yüce Divan'a gitmelerine gerek görülmüyor. Muhalefet bunu sürdürüyor ama attıkları tüm adımlarda sonuç 4 eski bakan arkadaşımızın yüce divan'a gitmemesi yönündedir. Buna sadece hayırlı olsun demek yeterlidir diye düşünüyorum.

StargazeteYorum Gönder

Etiketleri :