Cinayeti kamera kayıtları çözecek işte gelişmeler

Cinayeti kamera kayıtları çözecek işte gelişmeler İstanbul’da yaşayan doktor Emine Küçük ile nişanlısının kardeşi Mustafa Bayrak’ın öldürülmesiyle ilgili olarak Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ile Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından sürdürülen cinayet soruşturmasında önceki gün yeni bir gelişme yaşandı. Soruşturma sürerken, Dr. Emine ...

İstanbul’da yaşayan doktor Emine Küçük ile nişanlısının kardeşi Mustafa Bayrak’ın öldürülmesiyle ilgili olarak Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ile Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından sürdürülen cinayet soruşturmasında önceki gün yeni bir gelişme yaşandı. Soruşturma sürerken, Dr. Emine Küçük’ün, bir arsa satışı için Düzce’ye gittiği, cinayetin bununla bağlantılı olabileceği ihtimali gündeme geldi. Bunun üzerine Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne avukatları ile birlikte M.İ., M.Y. ile M.B. geldi.
Birinin üniversite öğrencisi, diğerinin Düzce’de esnaflık yaptığı öğrenilen 3 kişi, Dr. Emine Küçük ve Mustafa Bayrak ile öldürülmelerinden bir gün önce Düzce’de arsa satışı konusunda görüştüklerini söylediler. Polisin durumu soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısına bildirmesi üzerine, 3 kişi şüpheli olarak gözaltına alındı. İfadeleri alınan şüpheliler, öldürülen kişilerle Düzce’deki arsa satışı nedeniyle görüştüklerini, cinayetle ilişkileri olmadığını söyledi.
Şüphelilerin kayıtları incelemede
Şu ana kadar alınan ifadelerden bir sonuç çıkmadığı belirtilirken, Dr. Emine Küçük ve Mustafa Bayrak’ın cep telefonlarının bağlı bulunduğu GSM şirketinden, son bir hafta içerisinde yaptığı telefon görüşmeleri ile cep telefonlarının sinyal aldığı baz istasyonlarının dökümleri istendi. 3 şüphelininde cep telefonlarıyla ilgili benzer tespitin yapılacağı belirtildi. Öte yandan polis gözaltındaki 3 şüphelinin ev ve işyerlerinde arama yapmak üzere dün Düzce’ye gitti. Bölgede bulunan güvenlik kamera görüntülerinden, öldürülen doktor ve nişanlısının kardeşinin görüntülerine ulaşılmaya çalışılıyor.  

MİLLİYETYorum Gönder

Etiketleri :