Ceset bulunamadı baba serbest kaldı

İstanbul’da 3 yaşındaki oğlunu döverek öldüren baba, karısının ve çocuklarının “İşkence yapıyordu” ifadelerine rağmen küçük çocuğun cesedinin bu...

İstanbul’da 3 yaşındaki oğlunu döverek öldüren baba, karısının ve çocuklarının “İşkence yapıyordu” ifadelerine rağmen küçük çocuğun cesedinin bulunamaması sebebiyle tutuksuz yargılanıyor. Bağcılar’da 5 ay önce 37 yaşındaki Oğuz Köklü, oğlu İzzet’i döverek öldürdü. Cesedi 2 gün balkonda saklayan Köklü, streç filme sardıktan sonra bir çanta içinde Bursa’da hurdalık alana gömdü. Öldürdüğü çocuğunu gömmeye diğer çocukları ve karısını da götüren Köklü, dönüş yolunda karısının durumu polise bildirmesiyle gözaltına alındı.
25 yaşındaki Fatma Köklü polise verdiği ifadede, kocasının 3 yaşındaki oğlunu döverek evin ortasına fırlattığını anlattı.
Cinayeti reddetti
Eşinden korktuğu için şikayetçi olamadığını söyleyen kadın, olayı arkadaşlarına anlattığını ve onların zorlamasıyla polise geldiğini söyledi. Oğuz Köklü ise ifadesinde İzzet’in yataktan düştüğü için öldüğünü iddia etti. Köklü, cesedi Bursa’ya götürüp gömdüğünü kabul ederken cinayet suçlamasını kabul etmedi. Savcılık tarafından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilen Köklü, “somut delil bulunmaması” gerekçesiyle serbest bırakıldı.
“Kakasını yedirdi”
Ancak uzman pedegoglar eşliğinde ifade veren Köklü’nün diğer çocukları, küçük İzzet’in işkenceler sonucu öldüğünü ortaya çıkardı.
Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifade veren 9 yaşındaki C.E.K, “Babam çok sinirli bir adamdır. En çok İzzet’i döverdi. Çünkü İzzet altına çiş ve kaka yapıyordu” dedi.
7 yaşındaki S.K ise, “Babam kardeşimin ellerini kollarını ısırıyordu. Bir kez İzzet altına yaptığı için babam kakasını ona zorla yedirdi” diye konuştu. Tutuklama talebi reddedildiSoruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, hazırladığı iddianamede Oğuz Köklü’nün 15 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını ve yakalanarak tutuklanmasını istedi. Ancak iddianamenin gittiği Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi, yakalama ve tutuklanma talebini reddetti. İddianameyi hazırladıktan sonra Gaziantep’e tayini çıkan savcı Bilal Bayraktar, “O dosya bana geldiğinde adam serbestti. Ölüm kesin olduğu için tutuklanması gerekirdi. Cesedin bulunamadığı olaylarda dava açılmama yoluna gidiliyor. Katılmadığım görüş kabul edildiğinde, öldürdüğü kişinin cesedini kaybeden katilin yargılamadan kurtulması gibi absürd durum ortaya çıkar” dedi.

MİLLİYETYorum Gönder

Etiketleri :