Canlı Bomba Elif Sultan Kalsen Tanıdık Çıktı. Elif Sultan Kalsen Kimdir?

 Sultanahmet’te bir polisi şehit eden saldırıyı düzenleyen canlı bomba nın, Elif Sultan Kalsen olduğu belirlendi.DHKP-C üyesi olduğu belirtilen 33 yaşındaki Elif Sultan Kalsen’in ismi daha önce de sık sık gündeme gelmişti.

İlk olarak Sultangazi Polis Merkezi’ne yapılan ve polis memuru Bülent Özkan’ın şehit olduğu saldırının ardından “9 canlı bomba aranıyor” haberiyle gündeme gelmişti Kalsen.

İki yıl önce fotoğrafı ve isminin gazetede yayınlanmasının ardından Kalsen, bazı emniyet müdürleri ve dönemin İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Kalsen adliye önünde basın açıklaması yaparak, “Bizi canlı bomba ilan ettiler. Bunun kaygısını yaşıyoruz. Buraya geldik ama çıktığımızda ne olacak bilmiyoruz. Ben 3 ay önce tahliye olum, açıktan faaliyet yürütüyorum. Bizi Katletmek istiyorlar” demişti.

ABLASI DA KENDİNİ YAKMIŞ

Elif Sultan Kalsen’in ismi daha sonra ise avukatlara yönelik yapılan DHKP-C soruşturmasında geçti.

"Hayata Dönüş" operasyonunda cezaevinde görevli bir binbaşının öldürülmesi talimatını verdiği, tetikçi olarak seçilen örgüt üyesine atış talimi yaptırdığı iddia edilen Kalsen, tutukanmıştı.

Canlı bomba Elif Sultan Kalsen’in ablası Fidan Kalsen’in de, 19 Aralık 2000 yılında cezaevlerine yönelik yapılan operasyonları protesto etmek için Çanakkale Cezaevi’nde kendisini yaktığı ve yanarak öldüğü ortaya çıktı.Yorum Gönder

Etiketleri :