Bu Cani Baba Olamaz! İstanbul'da Cani Baba 6 aylık bebeği öldürdü!

 İstanbul'da sözde baba 6 aylık bebeğini ağlıyor diye koltuğa fırlatarak öldürdü.Bu sözde babanın geçen yılda 6,5 aylık bebeği Beyza'yı boğarak öldürdüğü ortaya çıktı.

 İki bebeğini de öldürdüğünü itiraf eden baba, tutuklanarak cezaevine konulurken Beyza’nın mezarı otopsi işlemi için savcılık talimatıyla açıldı.

Esenyurt Merkez Mahallesi’nde yaşanan olay iddiaya göre şöyle gelişti:  Alınan bilgiye göre, Beylikdüzü'nde oturan Cenap Tahtacı ve karısı E.Tahtacı'nın 6 ay önce kız bebekleri dünyaya geldi. İddiaya göre, erkek çocuk isteyen baba, bu durum karşısında bunalıma girdi. Aylarca, doğum yapan eşini suçladı. Dün de bebeği "çok fazla ağlıyor" diye duvara fırlattı. Ardından da, yere düşerek hareketsiz kalan minik kız için ambulans istedi.Eve gelen ekipler, minik Z.T.'nin hayatını kaybettiğini tespit etti. Baba bebeğin düştüğünü söyleyince, Z.T. "Kaza sonucu öldü" raporuyla toprağa verildi.Baba . ise karısını tehdit ederek susturmayı başardı.

OLAYI BALDIZ AYDINLATTI


Ancak, durumu ablasından öğrenen Cenap Tahtacı'nın baldızı, polise giderek olayı anlattı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri de babayı gözaltına aldı. Cenap Tahtacı., Emniyet'teki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. üzerine savcılık, dosyayı Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne gönderdi. Baba Tahtacı, sorgusunda iki bebeğini de öldürdüğünü itiraf etti. 2014 Ocak ayında doğan Beyza bebeğin aynı yıl Haziran ayında üzerine yorgan örtülerek boğulduğu bildirilirken Cenap Tahtacı, Büyükçekmece Adliyesi’nde tutuklanarak Metris Cezaevi’ne konuldu.

MEZARI AÇILDI

Savcılığın talimatı ile geçtiğimiz yıl ölen kız bebeğinin mezarı da dün açıldı. Cenaze otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Çiftin 5 çocuğu olduğu, geride 3 erkek çocuk kaldığı öğrenilirken acılı anne de polise, kocasının sürekli kendisine şiddet gösterdiğini ve tehdit ettiğini anlattı.

 

MİLLİYETYorum Gönder

Etiketleri :