Bombaları Valizle Getirdiler, İşte Brüksel Saldırlarının Detayları !

Brüksel Patlamalarında Son durum Son Dakika Haberleri, Brüksel Canlı Bomba Halid ve İbrahim El Bakraoui Kardeşler Son Görüntüler, Brüksel Saldırıları Nasıl Gerçekleşti ?..

Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Belçika’nın başkenti, Brüksel’de havaalanı ve bir metro istasyonununda 34 kişinin yaşamını yitirdiği, 17’si ağır olmak üzere 230 kişininde yaralandığı, Işid tarafından üstleninlen terör saldırılarında detaylar ve yeni görüntüler ortaya çıkmaya başladı. Havalimanı'nda meydana gelen 2 intihar saldırısını gerçekleştirenlerin poliste sabıka kaydı olan, ancak şu ana kadar terör bağlantıları bulunmayan El Bakraouı Kardeşler olduğu açıklandı. Bombacı kardeşlerin havaalınındaki son görüntülerinde ise ilginç detaylar dikkat çekti.

Her İkisininde Sol Eline Dikkat Edin
Kanlı eylemi gerçekleştirmeden önce kameralara böyle yakalandı. Bu görüntüde en dikkat çekici detay ise iki kardeşin sol elindeki siyah deri eldivenler. Teröristin ateşleyici düzeneğini sol ellerindeki eldivenlere gözledikleri görülüyor. Beyaz ceketli terörist ise aranıyor.

Bombaları Valizlerle Taşıdılar !
Zaventem Belediye Başkanı Francis Vermeiren, havalimanındaki saldırıları gerçekleştiren saldırganların bombaları valizde taşıdığını ifade etti. Vermeiren, "Havalimanına taksiyle geldiler ve bombalar valizlerin içindeydi. Valizleri taşıma araçları üzerine koydular ve ilk iki bomba infilak etti. Üçüncü terörist de bomba yüklü valizini taşıma aracının üzerine koydu ancak muhtemelen panik yaptı ve bomba patlamadı" dedi.Yorum Gönder

Etiketleri :