Bomba Yüklü Araç Yakalandı

Bomba Yüklü Araçlar, Bombalı Araç Yakalandı Son Dakika, Bomba Yüklü Araç Nerede Yakalandı, Diyarbakır'da Bombalı Araç...

Geçtiğimiz pazar günü Ankara'yı kana bulayan bombalı araç saldırısının ardından bir bombalı araçta Diyarbakır'da yakalandı. Diyarbakır’ın Hani ilçesi’nde hükümet konağı yakınlarında park edilen bomba yüklü bir araç bulundu. Çağrılan bomba imha uzmanları araçta yaptıkları incelemenin ardından bomba düzeneğini etkisiz hale getirirken, Araç incelenmek üzere emniyete götürüldü.

MARDİN'DE 3 TONA YAKIN AMONYUM NİTRAT ELE GEÇİRİLDİ

Edinilen bilgiye göre, terörle mücadele kapsamında çalışmalarını sürdüren Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz günlerde bir kadın teröristi sağ olarak ele geçirdi. Teröristin üzerinde arama  

yapan ekipler, üzerinde yaşam malzemeleri yazılı bir liste buldu. Yapılan soruşturmanın ardından malzemelerin bulunduğu adresi tespit eden ekipler, söz konusu adrese dün Sabah saatlerinde operasyon düzenledi.

ZABITANIN EVİNDE ARAMA

Zabıta olduğu öğrenilen A.Ö. ile DBP üyesi olduğu ileri sürülen Ş.Ö.’nün kaldığı evi didik didik arayan ekipler, daha sonra evin deposu olarak kullanılan bölümde aramalarını sürdürdü. Burada yapılan aramalarda yüklü miktarda yaşam malzemesi ile birlikte liste de yer almayan ve bomba yapımında kullanılan 2 ton 850 kilo amonyum nitrat maddesi ele geçirdi. Ele geçirilen malzemeler daha sonra tutulan tutanak eşliğinde emniyete götürüldü.

Öte yandan, ele geçirilen amonyum nitratın bombalı saldırılarda kullanılmak üzere saklandığı bildirildi. Firari olan A.Ö. ile Ş.Ö.’nün yakalanması için çalışmaların sürdüğü de öğrenildi.

DHA/İHA

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :