Bireysel Emeklilik'te yeni dönem - İşe girenlere çift sigorta

Bireysel emeklilik sistemi değişti mi? Bireysel emeklilik (BES) son durum ne? Haber.sgk.net Bireysel emeklilikte gerçekleştirilmesi planlanan tüm değişiklikleri sizler için inceledi. İşte son durum! Bireysel emeklilik yakın zamanda çıkacak olan yasayla artık zorunlu hale gelecek. Peki Bireysel emekliliği zorunlu hale getiren konu nedir? İşte yakın zamanda uygulanacak olan yeni Bireysel emeklilik yasasındaki tüm gelişmeler.

Ekonomi yönetimi, tasarrufların artırılmasında önemli bir işlev üstlenen bireysel emeklilik konusunda, bir çalışma yürütüyor. Çalışma kapsamında işe girenlere çifte sigortalılık yolunu açıyor. Uygulama ile işveren, yeni işe girenleri otomatik olarak Bireysel Emeklilik Sigortası'na (BES) dahil edecek.

İşe başlayanlar BES'i istemezse, çıkış talep ederek sistemden ayrılabilecek. İşe giren bir kişinin işveren tarafından otomatik olarak sisteme dahil edilmesine yönelik bir çalışma yapıldığını belirten ekonomi yetkilileri, "Bu, zorunluluk anlamına gelmiyor. Hem sektör tarafı hem ekonomi yönetimi tarafı çalışma yürütüyor. İşveren tarafından otomatik olarak sisteme dahil edilecek. Ancak kendisi istemez ise çıkış talep ederek, sistemden çıkabilecek. Bir zorunluluk söz konusu değil. Bu konudaki çalışmalar sürüyor" dedi.Yorum Gönder

Etiketleri :