Belçika'da Bir Patlama Daha

Belçika'da İntihar Bombalı İntihar Saldırısı Son Dakika Haberleri, Zaventem Havalimanı'nda Bombalı Saldırı, Brüksel Maelbeek metro istasyonunda İntihar Saldırısı...

Bu sabah saatlernde Belçika'nın Zaventem Havalimanı'nda meydana gelen ikiz patlamanın ardından az önce de Avrupa Birliği'ne ait kurumların bulunduğu bölgeye yakın Maelbeek metro istasyonunda patlama meydana geldi. Belçika medyasının patlamaları intihar saldırısı olarak duyururken, ölü ve yaralı sayısı artıyor. 

Sabah saat 08:00 sularında Brüksel Zaventem Havalimanında çok şiddetli 2 patlama yaşandı. Bekçika televizyon kanalı VRT patlamaların intihar saldırısı olduğunu ve patlamalardan önce havalimanında silah sesleri ve Arapça bağırışmalar duyulduğunu açıkladı. Bu gelişmelerin ardından az önce de Avrupa Birliği'ne ait kurumların bulunduğu bölgeye yakın Maelbeek metro istasyonundada bir patlama meydana geldi. AB Komisyonu, çalışanlarını dışarıya çıkmamaları konusunda uyardı. Brüksel'deki ulaştırma yetkilileri ise kentteki tüm metro istasyonlarının kapatıldığını açıkladı. Maelbeek, Brüksel'de Arap kökenli vatandaşların yoğun olarak yaşadığı bir semt olarak biliniyor.

Metro istasyonunda görgü tanıkları arka arkaya en az 4 patlamanın olduğundan bahsediyor. Haber kaynakları metrodaki patlamada en az 10 kişinin öldüğünü duyurdu...

METRODA MAHSUR KALANLAR YÜRÜYOR
Patlamanın ardından metroda mahsur kalanlar raylarda yürüyerek çıkış için diğer istasyona ulaşmaya çalışıyor.

MİSİLLEME İÇİN YAPILDI İDDİASI
13 Kasım 2015'te meydana gelen ve 130 kişinin ölümüyle sonuçlanan Paris saldırılarını gerçekleştiren Salah Abdeslam, geçtiğimiz cuma günü Belçika’nın başkenti Brüksel’de yakalanmıştı. Brüksel'deki havalimanı ve metro istasyonu saldırılarının Abdeslam'ın yakalanmasına karşılık gerçekleştirilen intikam saldırıların olabileceğinden şüpheleniliyor.

 

Brüksel Zaventem Havalimanı'nda İkiz Patlama Ölü ve Yaralı Sayısı Artıyor !.. Yorum Gönder

Etiketleri :