Belçika İntihar Saldırılarında Son Dakika, Son Görüntüler

Belçika,da İntihar Saldırısı Son Dakika Haberleri, Brüksel'deki Patlamalardan Son Resimler, Brüksel Havalimanında İntihar Bombacısı, Brüksel Metrosunda Bombalı Saldırı...

Belçika kan gölüne döndü. İlk olarak sabah saat 08:00 sularında brüksel Zaventem Havalimanı'nda ikiz patlama meydana geldi. Bu haber ajanslara duyrulduğu esnada ikinci patlama haberi ise Maelbeek metro istasyonundan geldi. Avrupa Birliği'ne ait kurumların bulunduğu bölgeye yakın Maelbeek metro istasyonunda, görgü tanıklarının ifadesine göre arka arkaya en az 4 patlama daha gerçekleşti. İntihar saldırısı olarak duyrulan patlamalarda şu ana kadar 13 kişi hayatını kaybederken, 35 kişi ağır yaralandı.  

Patlamanın biri apronda, diğeri terminal binasında meydana geldi. Bir görgü tanığı patlamalardan birinin American Airlines'in bürosunun bulunduğu yerin yakınında olduğunu iddia etti.  

Brüksel'deki Maelbeek metro istasyonunda ard arda bombalar patladı. Bu patlamalarda en az 10 kişi yaşamını yitirirken 15 kişde yaralandı.

Patlamanın ardından Havalimanı karşısında bulunan otel sahra hastanesine dönüştürüldü. Yaralıların tedavisi burada yapılıyor. 

Havaalınında yaşanan patlamanın ardından burada bulunan yolcular güvenlik gerekçesi ile pistlere alındı.

Kentteki otobüs, tramvay ve metro seferleri durduruldu. Halka evinizden dışarı çıkmayın uyarısı yapıldı.

Yetkililer patlamaların IŞİD bağlantılı terör saldırısı olabileceğini belirtiyor. 13 Kasım 2015'te meydana gelen ve 130 kişinin ölümüyle sonuçlanan Paris saldırılarını gerçekleştiren IŞİD üyesi Salah Abdeslam, gerçtiğimiz cuma günü Belçika’nın başkenti Brüksel’de yakalanmıştı. 

Patlamadan önce silahla ateş edildiği de ileri sürüldü. Yetkililer, patlamaların terör saldırısı olduğunu ifade ediyor. Patlama sonrası ülke genelinde güvenlik alarm seviyesi en üst düzeye çıkarıldı.  

 

 

 

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :