Başbakandan Fezleke Açıklaması

HDP'li Vekillerin Dokunulmazlık Fezlekeleri Son Dakika,HDP Milletvekillerinin Dokunulmazlıkları Kalkacak mı, HDP Milletvekillerine Fezleke Haberleri...

Savunma Sanayii İcra Kurulu Toplantısının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, 5 HDP'li milletvekilli hakkında hazırlanan ve Meclis Başkanlığı'na ulaşan fezlekeler soruldu. Diğer partilerin tutumunu da görmek istediğini kaydeden Başbakan,kürsü dokunulmazlığının istismar edildiğini söylerken, konu ile ilgili olarak Meclis Başkanı ile görüşeceğini söyledi.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı açıklamada "Meclis kürsüsünden herkes fikrini açıkça ifade etme özgürlüğüne sahiptir ama kürsü dokunulmazlığının istismar edilerek maşeri vicdanı, toplumumuzun temel değerlerini ve özellikle son dönemde terörle verilen mücadelede ortaya çıkan ortak vicdanı rahatsız eden ve teröristleri kutsayan, yapılan eylemleri mazur gören, 29 canımızı kaybettiğimiz saldırıdan sonra dahi bu tavrını sürdürenlerin tutumlarının dokunulmazlık içinde değerlendirilmesi mümkün değil. Bu çerçevede istişarelerimizi sürdürüyoruz. Meclis Başkanımızla da bu konuyu görüşeceğim ve bazı temaslarımız da olacak." dedi.

 



Yorum Gönder

Etiketleri :