Arınç'tan Gündemi Sarsacak Açıklamalar !

Haşim Kılıç'a atfedilen haberlerden ziyade AYM'nin yaptığı yorumlamayı dikkate almamız lazım. Ferdi müracaata "Hayır" diyenler konuyu düşünsün. Ferdi başvuru hakkını 2010 Referandumu'nda Türkiye için demokratikleşme adımı olarak gördük. Son vakitlerde aldığı hükümler tenkit edilse de AYM özgürlükleri ve demokrasiyi önceleyen hükümler aldı. Baraj konusunu biz getirmedik. "Barajlarını düşünerek değil, iktidar olmak için kurulduk" dedik. Türkiye 12 sene boyunca ne kazandıysa, idaredeki, siyasetteki istikrardan kazandı.
Seçimde adalet ve yönetimde istikrar başlıklarını bağdaştırabilecek bir sistem bulunabilir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi barajın insan haklarına ters olmadığına karar verdi.

ÇÖZÜM SÜRECİ İLE İLGİLİ NOTLAR !!

Çözüm sürecinin dürüst bir tabanda gitmesi lazım. Kimse kendine kişisel bir hisse çıkarmamalı. Herkesin katılımda yer alacağı bir süreç olmalı. Öcalan baş müzakerecidir diyen arkadaşımıza sert çıkmıştım ve beni kınamıştınız. Bu ülkenin Başbakanı 3 aydır aynı şeyi söylüyor kamu düzeni esastır. Peki karşı taraf tamam diyor mu? Şayet diyorsa yöntem haritası vs. sırayla gündeme gelir. Biz bugüne kadar çok adımlar attık ama 6-7 Ekim'den sonra atacağımız adımlar karşı taraftan gelecek adımlara bağlıdır. Süreç devam ediyor, akıbete varabilmesi için koşul koştuğumuz gelişmeler yaşanmalı. Yorum Gönder

Etiketleri :