Ankara'nın Yeni Emniyet Müdürü "Allah Yardımcımız Olsun"

Ankara Yeni Emniyet Müdürü, Mahmut Karaaslan Kimdir, Ankara'nın Yeni Emniyet Müdürü Kim Oldu ?..

İçişleri Bakanlığının kararnamesiyle Ankara Emniyet Müdürlüğüne atanan Karaaslan, yeni görevine ilişkin sorulan soru üzerine "Bir görevden başka bir göreve gidiyoruz. Son gelişmeleri de biliyorsunuz, Allah yardımcımız olsun" dedi.

"Güçbirliği Platformu" toplantısına katılmak üzere Van'a gelmesi beklenen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ı karşılamak üzere Ferit Melen Havalimanı'nda hazır bulunan Ankara'nın yeni Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, "Bir görevden başka bir göreve gidiyoruz. Son gelişmeleri de biliyorsunuz, Allah yardımcımız olsun. Her ayrılık hüzünlüdür. Bu görev süresinde hep bana destek oldunuz. Başka bir söylemek istemiyorum. Büyüklerimizin takdiri bu yönde. Allah yardımcımız olsun" yanıtını verdi. Karaaslan, daha sonra havalimanında görev yapan polis memurlarıyla tokalaştı.

Ankara Emniyet Müdürü Mahmu Karaaslan Kimdir ?

1961 yılında Kayseri'de dünyaya geldi. 1979 yılında Polis Kolejinden, 1983 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra; İzmir, EGM, Ağrı, Ankara ve EGM'nin değişik birimlerinde görev yaptı. 2006 yılı içerisinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek, 2007 yılında Polis Başmüfettişi olarak Teftiş Kurulu Başkanlığında görev aldı. 15.03.2014 tarih ve 2014/234 sayılı İçişleri Bakanlığı tarafından Resmi Gazete ‘de yayımlanan Kararname ile Van İl Emniyet Müdürü olarak görevine başladı. Mahmut Karaaslan evli ve iki çocuk babası.

 Yorum Gönder

Etiketleri :