AK Parti'den Taşeron İşçi Açıklaması

Taşeron İşçi Düzenlemesinde Son Durum, Taşeron İşçilerin Kadroları 2016,Taşeron İşçiler Hangi Kadrolara Alınacak, Taşeron İşçilerin Kadroya Alınma Şartları...

Bizzat Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan kamudaki taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin gündemdeki merak edilen sorulara AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığı'nın ekonomi bülteninde yanıt verildi. Açıklamadan taşeron işçilerin kadroya alınma şartları ve hangi kadroda yer alacaklarına açıklık getirildi.

Hazırlanan ekonomi bülteninde, hangi işçilerin bu haktan yararlanacağı, aranacak şartların neler olduğu, hangi işlerin kapsama girdiği, özel sözleşmeli personelin mali ve sosyal hakları, kamuda istihdam sürecinin yanı sıra belediye ve il özel idareleriyle bağlı kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin durumuna ilişkin soruların yanıtları yer alıyor.

KADRODAN YARARLANAMAYACAK OLAN TAŞERON İŞÇİLER HANGİLERİ?
Ekonomi bülteninde yer verilen bilgilere göre, kamuda hem asıl işlerde hem de yardımcı işlerde çalışan yaklaşık 720 bin işçi haktan yararlanacak. 12 ay boyunca ve tam zamanlı olarak çalışanlar, özel sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek, emekliliğe hak kazananlar ise bu durumdan yararlanamayacak.

TAŞERON İŞÇİLER DEVLET MEMURU KADROSUNA ALINMAYACAK!
Kadroya alındıktan sonra 3 yıl arayla sözleşmeler yenilecek. Bu kişiler devlet memuru kadrosuna alınmayacak, sadece özel sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek.

 Yorum Gönder

Etiketleri :