ABD'den 2. Terör Saldırısı İçin Uyarı

Ankara Saldırısı Son Durum Son Gelişmeler, ABD'den Terör Saldırısı Uyarısı, ABD'den Ankara Uyarısı, ABD Bombalı Saldırı Uyarısı, ABD'den Terör Saldırısı Notu...

13 Mart pazar günü Ankara'yı kana bulayan bombalı terör saldırısından önce, ABD vatandaşlarına yönelik uyarı mesajı ile spekülasyonlara neden olan A.B.D'den bir uyarıda 20 Mart tarihi için geldi.  

ABD sermayeli şirketlere gönderilen istihbarat notunda, 20 Mart için terör saldırısı uyarısında bulunuldu. Notta, devlet ve hükümet binaları gibi terörün hedefi olabilecek yerlerden uzak durulması istendi; kamu binaları, askeri yerleşkeler, diplomatik misyonlar, meydanlar, ibadet yerleri ve turistik yerler gibi lokasyonlara yönelik tehlikeye dikkat çekildi.

Nevruz’un hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle olayların artabileceğine işaret edilen notta; “Gruplaşmanın oluştuğu her yerden uzak durun. Hedef olabilecek yerlerden (hükümet tesisleri, elçilikler, AVM’ler gibi) uzak durun. Yol güzergâhlarınızı bu hafta için yapılacak ikazlara göre değiştirin/ayarlayın. Ailenizi ve yakınlarınızı durumdan haberdar edin” denildi.

13 Mart Öncesindede Uyarmışlardı
ABD Büyükelçiliği'nden daha önce yapılan açıklamada da şöyle denilmişti:“ABD Büyükelçiliği’nin Ankara’daki ABD vatandaşlarına yönelik mesajı hakkındaki spekülasyonlara ilişkin gerçekler şöyledir:
ABD Büyükelçiliği, geçtiğimiz hafta sosyal medyada dolaşan ve Türk hükümeti kaynaklı olduğu belirtilen bir uyarı mesajı yoluyla bir tehdit bilgisinden haberdar olmuştur. Söz konusu uyarıyı, Türk makamlarıyla teyit eden Büyükelçilik, Türk hükümetinden herhangi bir tehdit bilgisi edindiğimizde rutin olarak yaptığımız şekilde, aralarında hem devlet görevlileri hem de sivillerin bulunduğu Ankara’daki tüm ABD vatandaşlarına ve ABD Büyükelçiliği’nin Türk çalışanlarına yönelik bir bilgi notu yayınlamıştır.”


 Yorum Gönder

Etiketleri :