2014 AÖF Bahar Dönemi Sınav Tarihleri - AÖF Bahar Dönemi Sınava Giriş Belgesi ( Sınav Merkezleri )

2014 AÖF Bahar Dönemi Sınav Tarihleri - AÖF Bahar Dönemi Sınava Giriş Belgesi ( Sınav Merkezleri ). Anadolu Üniversitesinin 2014 yılının Bahar döneminde gerçekleştireceği AÖF Bahar dönemi sınavıyla ilgili tüm detaylar haber.sgk.net adresinde sizlerle.

Ve bahar dönemi AÖF sınavı giriş yerleri açıklandı, Dakikalar kadar önce http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden AÖF sınav tarihleri ile ilgili olarak kesin bilgiler verildi. AÖF bahar dönemi sınavı ne zaman yapılacak. AÖF giriş yeri belgesi sorgula 2014 tüm ayrıntılar burada.

Açıköğretim 2013-2014 bahar dönemi sınav tarihleri açıklandı. AÖF sınav giriş belgesi, aöf sınav yerleri için tıklayın

2013- 2014 Açıköğretim Sınav Tarihleri

Bahar Dönemi Ara Sınavı 19-20 Nisan 2014
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 07 – 08 Haziran 2014

AÖF VİZE GİRİŞ YERİ İÇİN TIKLAYIN!


Öğrencilerin; AÖF ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi il, bina, salon ve tarihte gireceği "Sınava Giriş Belgesi"nde yer alacaktır.

"Sınava Giriş Belgeleri" öğrencilerin adresleri ne posta ile gönderilmeyecektir. Öğrencilerin "Sınava Giriş Belgesi"nin dökümünü sınav tarihinden bir hafta öncesinden başlayarak AÖF Bürolarından veya http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi "Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye)" linkinden T.C. kimlik numarası ve şifrelerini kullanarak almaları gerekmektedir.

Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren yaklaşık 20 gün içinde http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi "Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye)" linkinde yayımlanmakta ve öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sonuçlara ulaşabilmektedir. Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmayacaktır.

SINAVA GELİRKEN YANINIZDA BULUNMAMASI GEREKENLER

Aşağıdakilerden herhangi birinin, kapalı durumda olmasına rağmen yanınızda bulunduğu tespit edildiğinde sınavınız geçersiz sayılacaktır.
1. Cep telefonu, telsiz, çağrı cihazı vb. iletişim araçları.
2. Dersle ilgili her türlü kitap, not vb.
3. Fotoğraf makinesi, kamera vb. görüntü kaydetmeye yarayan cihazlar.
4. Databank, taşınabilir bilgisayarlar vb. veri depolamaya elverişli elektronik cihazlar.
5. Ruhsatlı veya ruhsatsız her türlü silah

ÖNEMLİ UYARILAR

1. Kimlik kontrolleri, üst arama ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınav saatinden bir saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulununuz.
2. Sınava 15 dakikadan daha fazla gecikenler sınava alınmayacaktır. Sınav başladıktan sonraki ilk 15 dakika içinde, sınava geç kalan öğrenciler, Bina Sınav Sorumlusunun yazılı izin vermesi halinde sınava alınacaktır.
3. Yumuşak uçlu siyah yazan birkaç kurşun kalem ve iz bırakmadan silen silgi yanınızda olmalıdır. (Cevap Kağıdına siyah kurşun kalem dışında bir kalemle yapılacak işaretlemeler okutulamamaktadır.)
4. Öğrenci ve sınav hizmetleri için http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresini kullanabilirsiniz.
5. Öğrenci Kimlik Kartı veya Öğrenci Tanıtım kartınızı henüz almamışsanız, bağlı olduğunuz büronuzdan alınız.
6. Sınav sırasında hesap makinesi kullanılabilir. Ancak, alfabetik tuş takımı bulunan hesap makineleri (Databank, taşınabilir bilgisayarlar vb. özel elektronik cihazlar) kullanılmayacaktır.
7. Kıtalarından izinli olan er-erbaşlar dışında, resmi kıyafetle sınava girilmeyecektir.
8. Sınava gireceğiniz binayı sınavdan en geç bir gün önce görünüz...

2013-2014 AÖF Bahar dönemi sınav tarihleri açıklandı ve heyecan büyüdü. AÖF sınav giriş belgesi indirmek için sitemizdeki haberin detayına bakınız. AÖF sınav giriş yerleri öğren, AÖF Ara dönem sınavları ne zaman, AÖF vize tarihleri belirlendi. İşte AÖF vize dönemi sınavları tarihleri burada, AÖF giriş belgenizi aldınız mı?

AÖF sınav giriş yeri nasıl öğrenebilirim? 2014 AÖF sınav giriş yeri sorgulama işlemi için hebirimizin detayında bulabilirsiniz. 2014 AÖF sınav giriş yerleri belli oldu mu? 2014 AÖF sınavları ne zaman? AÖF 2013-2014 bahar dönemi sınav tarihleri belirlen di mi?

2013 2014 aöf kayıt yenileme işlemleri ders ekle sil işlemleri nasıl ve nereden yapılır, aöf kayıt tarihleri işlemleri 2014 aöf kayıt yenileme tarihleri, kayıt yenileme başladı kayıt yenileme işlemleri için tıklayınız.

Ve bahar dönemi AÖF sınavı giriş yerleri açıklandı, Dakikalar kadar önce http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden AÖF sınav tarihleri ile ilgili olarak kesin bilgiler verildi. AÖF bahar dönemi sınavı ne zaman yapılacak. AÖF giriş yeri belgesi sorgula 2014 tüm ayrıntılar burada.

Dönemlik-kredili sistemde sınavlar nasıl yapılacak?

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrenciler güz ve bahar dönemlerinde, her dönem bir ara sınav ve bir dönem sonu sınavı olmak üzere her dersten iki sınava katılmaktadırlar. Bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları AÖF bürosunun bulunduğu ilde katılırlar.

Sınavların organizasyonu, uygulama ve değerlendirilmesi Anadolu Üniversitesince yürütülecektir.

Ara sınavına katılamayan öğrenciler dönem sonu sınavına katılabilirler.

Öğrencilerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi il, bina, salon ve tarihte gireceği “Sınava Giriş Belgesi”nde yer alacaktır.

Sınava giriş belgesinde belirtilen yerde ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için (mazeretli bile olsalar) başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz. Bu nedenle, her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

Öğrencilerin mağdur olmamaları için mutlaka sınavlara katılmaları gerekmektedir. Sınav hakkının saklı tutulması, sistem ve yönetmelik gereği mümkün olmadığından, mazeret beyan ederek başvuruda bulunanlara gereksiz yazışmaya meydan vermemek için cevap verilmeyecektir.

Mazeretli bile olsalar, öğrenciler için mazeret sınavı açılmaz.

Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları sabah saat 07.30’dan itibaren açık tutularak hizmet vermektedir.

Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?
Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren yaklaşık 30 gün içinde http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinde yayımlanmakta ve öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sonuçlara ulaşabilmektedir. Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca...
Sınav sonucuma itiraz edebiliyor muyum?

Yapılan ara ve dönem sonu sınavlarının kâğıtları (Optik Formlar) iki kez kontrollü olarak okutulmaktadır. Birinci okuma ile ikinci okuma arasında fark yok ise sınav sonuçları açıklanmaktadır. Bu nedenle açıklanan sınav sonuçları ve başarı notları kesin olup itiraz...
Sınavda optik cevap kâğıdı üzerine test grubunu veya kimlik bilgilerini kodlamayanlara nasıl bir uygulama yapılıyor?
Soru kitapçığı ile cevap kâğıdı üzerine T.C. kimlik numarasını, adını ve soyadını yazmayan, test grubunu kodlamayan ve imzasını atmayan öğrencilerin durumları Üniversitede incelenerek karara bağlanacaktır. Bu öğrencilerin yukarıda belirtilen eksik işlemden..
Sınav soruları ve cevap anahtarları internette nerede yayımlanmaktadır?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri 2001 yılından itibaren sınav soruları ve cevap anahtarları e-Öğrenme Portalında e-Kitap biçiminde yayımlanmaktadır. Öğrenciler, Açıköğretim e-Öğrenme Portalına... c
Sınav soruları ve cevap anahtarları e-Öğrenme Portalında ne zaman yayımlanmaktadır?

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültesi öğrencilerinin sınav soruları ve cevap anahtarları sınavın yapıldığı günü takip eden 2 yada 3 iş günü içerisinde e-Öğrenme Portalında yayımlanmaktadır.Yorum Gönder

Etiketleri :