2 milyon emekliye ödeme yapılacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK); memur emeklisi, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanlara maaş farklarının ödenmesine ilişkin emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 930 bin 102 kişiye ödeme yapılacak.

1 milyon 930 bin 102 kişiye, 1 Temmuz'dan itibaren aylıklarında oluşan fark tutarları ödenecek.

HESAPLARA YATIRILACAK


SGK'dan yapılan açıklamada, emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 930 bin 102 kişinin 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları ödenecek.

Ödenecek fark tutarları kişilerin aylık almakta oldukları banka şubesi hesaplarına veya PTT işyerlerine gönderilerek, Ağustos ayındaki aylık ödeme günlerinde ödeneceği belirtildi.

KİM, NE KADAR ALACAK?

Aylıklarını 3'er aylık dönemler halinde alanlardan 1'inci gruptakilere Temmuz ayı olmak üzere 1 aylık tutarında, 2'nci gruptakilere Temmuz ve Ağustos olmak üzere 2 aylık tutarında ve 3'ncü gruptakilere Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları olmak üzere 3 aylık tutarında fark tahakkuk ettirildi.

Aylıklarını 1'er aylık dönemlerde alanlara ise Temmuz ayına ait 1 aylık tutarında aylık farkı da tahakkuk ettirildi.
Yorum Gönder

 1. adsız diyor ki:

  emeklilere maaş yatması gerek herkesın ıhtıyarcı var memur memur ne kadar bırazda dul yetımlerı emeklılerı düşünün :)

  1. ssk dan emekli gariban diyor ki:

   memurlar bayramdan önce maaşlarını alacak hemde zamlı neden bu ayrılık ? onların canı canda ssk ve bağkur emeklisi patlıcanmı? zaten emeklinin standardı düşük. yazık.bu yapılan ayrımcılıktır. ssk ve bağkur emeklisi yaşamasın ölsün. zaten yaşayan ölüden farkı yok

   1. taşeron diyor ki:

    taşeronların adı hiç anılmıyor neden acaba memur kadar çok maaş aldıkları içinmi yoksa.hakkımızı helal etmiyoruz.şu mübarek günler için allah bildiği gibi yapsın.sürünmeye devam hammallar

    1. hasan atbiner diyor ki:

     Ben bağkur emeklisiyim bende fark alacak mıyım bilgisi olanlardan rica ediyorum

     Etiketleri :