19 ve 20 Mayıs Okullar ve Resmi Kurumlar Tatil Olacak Mı? Milli Eğitim Bakanlığı 19 Mayıs'ta okulları tatil edecek mi?



07/09/2013 tarihli ve 28758 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan MilliEğitim Bakanlığı OrtaöğretimKurumları Yönetmeliğinin 14/1 maddesi 05/05/2012 tarihli ve 28283 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve TarihiGünlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği"ne atıfta bulunularakdüzenlenmiştir. Adı geçen Yönetmelikte Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı "19 Mayıs günü, Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da karaya çıktığı saat olan 07.00'de başlar ve saat 24.00'te son bulur." denilmektedir.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün İlgili Yazısı:







Yorum Gönder

Etiketleri :