‘1001 çiçek’ kendi türküsünü söyleyecek

Son provaya İstanbul ve Marmara Bölgesi’ndeki tek kadın Belediye Başkanı Handan Toprak Benli de eşlik etti. Son provada korodoki kadınlarla birlikte iki türkü söyleyen Başkan Benli, 10 mahallede 10 ayrı koroya katılan kadınları ‘İzleyen’ konumdan çıkarıp ‘İzlenen’ hale getirmeyi ...

Son provaya İstanbul ve Marmara Bölgesi’ndeki tek kadın Belediye Başkanı Handan Toprak Benli de eşlik etti. Son provada korodoki kadınlarla birlikte iki türkü söyleyen Başkan Benli, 10 mahallede 10 ayrı koroya katılan kadınları ‘İzleyen’ konumdan çıkarıp ‘İzlenen’ hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Benli, kadınların önce kendi mahallesinde daha sonra 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir ağızdan kendi türkülerini söyleyeceklerini belirtti. Kadınların yaşamlarının her döneminde; mutluluk ve acısında, bebeğini uyuttuğunda bile türkü söylediğini ifade eden Benli, ‘Anadolu’nun tüm çiçeklerini’ bir araya getirerek inanılmaz bir güzelliği ortaya çıkardıklarını anlattı.
Benli, yapımı süren kadın sığınma evine Mersin’de öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan adını vereceklerini de söyledi.

MİLLİYETYorum Gönder

Etiketleri :