10 yıl önce evden kaçan kızına benziyor diye sokak ortasında bir kadını kurşunladı !

Geçen yıl Bursa Nilüfer'de ,inşaat işçisi baba sokakta gördüğü bir kadını 10 yıl önce evden kaçan kızına benzetince silahla saldırıp 2 el ateş etti.

Geçen yıl temmuz ayında Bursa'nın Nilüfer ilçesinde yaşanan olayda inşaatlarda sıvacılık yapan 67 yaşındaki Haydar Emeç, bir kaynakçı dükkanında sekreter olarak çalışan 31 yaşındaki evli Remziye Yılmaz'ı gördü. Emeç, genç kadını 10 yıl önce evden kaçarak evlenen kızı G.E.'ye benzeterek, dükkana girip, "Sen benim kızım mısın?" dedi.
Genç kadın ise Haydar Emeç'e kızı olmadığını belirtip, nüfus kağıdını gösterdi. Dükkandan çıkan ama ikna olmayan Haydar Emeç, genç kadını takibe aldı. İki gün sonra da yolda yürürken silahla saldırdı. Emeç'in silahından çıkan iki kurşun, talihsiz kadına isabet etti. Çevreden yetişenler tarafından hastaneye kaldırılan ve kurşunlardan birinin göğüs kısmına isabet ettiği Yılmaz ölümden dönerken; yakalanan Haydar Emeç ise tutuklandı.

Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde son kez hakim önüne çıkan Haydar Emeç, "İki kızım var. Birisi yıllar önce kaçarak izini kaybettirdi. Bu olaydan çok etkilendim. Herkes kötü yola düştü diye konuşuyordu. Remziye hanımı görüp kızıma benzettim. Beni affetmesini istiyorum" dedi.

Mahkeme başkanı Atilla Oğuz'un daha önceki duruşmada "25 yıllık hakimim böyle bir şey görmedim. Memleket yol geçen hanı mı?" diyerek azarladığı Emeç, 'adam yaralama' suçundan 14, 'ruhsatsız silah bulundurmak' suçundan da 2 yıl olmak üzere 16 yıl hapse mahkum edildi.Yorum Gönder

Etiketleri :