Sgk Haberleri Ana Sayfa
EYT HABERLERİ:
EYT HABERLERİ, Emeklilikte yaşa takılanlar, en son durum ve emeklilik için yaşını bekleyenler yaşa takılanların dikkatine ! Gelişmeler ve en son haberler haber.sgk.net adresinde sizlerle.

Elimizden geldiğince emekli olmak için sadece günlerini bekleyen siz değerli haber.sgk.net takipçileri için bu konuda yaşanılan gelişmeleri an be an gündemde tutmak için gayret göstereceğiz.

Emeklilikte yaşa takılanlar için kanun teklifi verilmişti. Bu teklifi CHP Balıkesir Milletvekili sayın Namık Havutça vermişti ve bu yapılan kanun teklifi oylandı ve sonuçlar aşağıdaki gibidir.

KULLANILAN OY SAYISI :  11640

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça tarafından, kamuoyunda ‘emeklilikte yaşa takılanlar’ olarak dile getirilen yasa hakkında kanun teklifi verildi.
Havutça, kamuoyunda emeklilikte yaşa takılanlar olarak bilinen yasa ile ilgili olarak, yaş şartı olmaksızın, prim günü ve sigortalılık süresiyle emekli olacakken, yapılan yasal düzenleme ile prim gününün yanında yaş şartına tabi tutulanlar için mağduriyetlerinin kaldırılması için, kanun teklifi verdi. Kanun teklifi yasalaşırsa emekli olmayı beklerken yaş şartı nedeniyle 3 ila 11 yıl emekliliği uzayanlar emekli olabilecek.

Namık Havutça tarafından hazırlanarak meclise sunulan kanun teklifinde, 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun bir maddesinde değişiklik yapılması öngörülüyor. Buna göre, 8 Eylül 1999 tarihinden önce işe girenler için istisna getiriliyor.

07 Mart 2014 Cuma 11:06

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
selım sec 8 ay önce

5 yılda gelen fırsatı degerlendırın akp oy yok tum eytlıler cunku bunlar bızım haksızlıgımıza suskun ve sezsızler haksızlık karsısunda susan dılsız seytandır

Misafir Avatar
selım sec 8 ay önce

5 yılda gelen fırsatı degerlendırın akp oy yok tum eytlıler cunku bunlar bızım haksızlıgımıza suskun ve sezsızler haksızlık karsısunda susan dılsız seytandır

Misafir Avatar
ssk lı 8 ay önce

faruk celik işçi emeklilerini ve işçi leri adam yerine koymadın senden ahhirete emekliler ve işçi ler hesap soracak hemen istifa et

EYT HABERLERİ 24 EKİM (Emeklilikte Yaşa Takılanlar...
EYT HABERLERİ 24 EKİM (Emeklilikte Yaşa Takılanlar Emekli Olabilecekler mi?) 2.Torba Yasada Erken Emeklilik...

Haberi Oku