Emeklilikte Yaşa Takılanlara Kötü Haber

EYT Haberleri 2016, Emeklilikte Yaşa Takılanlarda Son Durum Son Gelişmeler, Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Bir Düzenleme Yapılacak Mı ?..

Emeklilikte yaşa takılan milyonlarca insanın adeta dört gözle beklediği yeni bir düzenleme için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaptı. Süleyman Soylu, emeklilikte yaşa takılanlara yönelik bir çalışmalarının olmadığını belirterek, "Eğer bir sosyal güvenlik sistemi reformunu tam anlamıyla gerçekleştirmek istiyorsak, herkes belirlenen yaşta emekli olacaktır." dedi.

"BEN DE YAŞA TAKILANLARDANIM"
Tasarının görüşmelerinde Bakan Soylu, milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin bir soru üzerine Soylu, "Ben de emeklilikte yaşa takılanlardanım." diye konuştu.
Sosyal güvenlik sisteminde reform yaptıklarını, buna göre erkeklerin 65, kadınların 60 yaşında emekli olduğunu anımsatan Bakan Soylu, sosyal güvenlik sisteminin gelir gider dengesi bulunduğunu belirtti.

Yaştan Emekli Olmanın Önemli Püf Noktaları ! HABER DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Soylu, "Biz bu dengeyi hepimiz için gözetmek durumundayız. Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda ortaya koyduğumuz değerlendirme açıktır. Böyle bir çalışmamız yoktur. Eğer bir sosyal güvenlik sistemi reformunu tam anlamıyla gerçekleştirmek istiyorsak, herkes belirlenen yaşta emekli olacaktır." ifadesini kullandı.
Hakimlik ve savcılık sınavlarında Alevi-Sunni ayırımı yapıldığı iddialarına ilişkin Soylu, "Bu konuda kim bir ayrım yaparsa, onun bedelini acı şekilde öder. Bugün Türkiye'de herkes kendini ifade edebiliyor, kimliğini ortaya koyabilme fırsatına sahip. Geçmiş yıllara baktığımızda, insanlar kendi kimliğini ifade etmekten korkuyordu. Bugün böyle bir şey yok. 2002 ile 2015 arasında yüzleşemediğimiz sorunlar, halının altına süpürdüğümüz dertlerle ilgili yüz yüze gelinmiştir. Türkiye'de bugüne kadar ötekileştirilmiş bütün kesimlere kucak açılmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

 Yorum Gönder

Etiketleri :