TOKİ'nin Emekliye 250 TL Taksitle Ev Projeleri Bugün Satışa Çıkıyor

Toki 250 TL Taksitle Emekli Evleri, Toki 250 Lira Taksitle Emekliye Ev Haberleri 2016, Toki Emekli Evleri Başvuruları Ne Zaman Nereye Yapılacak, Toki Emekli Evleri Başvuru Tarihi, Toki Emekli Evleri İçin Peşinat Ne Kadar ?..

Daha önce 17 ilde emekliye yönelik 4340 ev yapmak için harekete geçen TOKİ, yoğun talep üzerine emekliler için bir kampanya daha başlattı. 18 ili kapsayan Bu yeni projede satılacak konut sayısı ise 3361 olacak. Başvurlar bugün itibarıyla alınacak ve 31 Mart'a kadar sürecek.

Emekliler, sadece kimlik kartlarını gösterip, 500 lira bedel ile ilgili bankalara başvurularını yapabilecek. Ön taleplerin toplanmasının ardından başvuruların, konutlardan fazla olması halinde 'hak sahibi belirleme kurası' çekilecek.

Hak sahibi olamayan emeklilere başvuru bedelleri iade edilecek. Emeklilere konut satışı ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr internet adresindeki 'Emeklilere Özel' bölümünden ulaşılabiliyor.

ŞEHİT AİLELERİNE FAİZSİZ KREDİ

Öte yandan TOKİ, şehit ailelerine ve gazilere 519 milyon liralık faizsiz konut kredisi sağlayıp, 1542 konut verdi. TOKİ Başkanı Ergün Turan, "TOKİ'nin yaptığı evler için özel kontenjan ayrılan şehit aileleri ve gazilerin sadece almak istedikleri konutu belirlemek için kura çekildi. 18304 şehit ailesi, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine faizsiz konut kredisi açıldı.

Bu yıl kişi başına verilen faizsiz kredi miktarı 94 bin lira oldu" dedi. Başvuruda bulunacak emeklilerin daha önce TOKİ 'den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya konutun bulunmaması gerekiyor.

Emeklinin konut alacağı il sınırları içinde bir yıldan az olmamak üzere ikamet etmesi de aranan şartlar arasında. Ayrıca hane halkı gelirinin en fazla net 3200 lira olması gerek. Bir hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabiliyor.

TOKİ BU EVLERİ HANGİ İLLERDE YAPACAK ÖĞRENKEM İÇİN TIKLAYINIZ !..Yorum Gönder

  1. Belgin yenici diyor ki:

    Silivride toki yapmayi dusunuyomusunuz

    1. Site Yönetimi diyor ki:

      Yoki'nin İkinci Bahar Projesi Kapsamında Hangi İllerde Ev Yapacağını Öğrenkmek İçin TIKLAYINIZ !.. 

Etiketleri :