EYT Erken emeklilik son durum Emeklilikte yaşa takılanlara 2015 Haziran ayında müjde gelecek mi

Seçim öncesi partilerin yaptığı açıklamalar, emeklilikte yaşa tıkalanlardaki son durum, EYT Erken emeklilik var mı seçim sonrası gelir mi seçimden önce neler konuşuluyor sizlere bu hususta bilgiler vereceğiz.

Seçim öncesinde partilerin seçim beyannamelerine baktığımızda özellikle emeklilikte yaşını bekleyenler ve yaşa takılanların tüm partilerin seçim beyannamelerini incelediğini, hatta araştırdığını biliyoruz. İnternet sitelerinde çok fazla bilgi kirliliği bulunmakta. Bizler sizlere buradan müjdeyi vermeyi çok ama çok istiyor olsak ta, 13 yıldan bu yana iktidar olan parti ve seçim öncesinde diğer partilerin bu durumla ilgili konuşmaları yok. 

Aslında somut olarak iktidarda olan partinin de bu yönde bir açıklaması yok değerli haber.sgk.net kullanıcıları. Buraya uzun uzadıya birşeyler yazmanın bin anlamı da yok. Daha önceden de BURADAKİ yazımızda belirtmiştik. Emeklilikte yaşa takılanlar için ya da tüm emeklilikte yaşını bekleyenlerin tamamının kapsayan bir emeklilik ve erken emeklilik durumunun çıkacağını kesinlikle düşünmüyoruz. Belki seçim sonrasında yine aynı şekilde iktidar olacağını düşündüğümüz AK Parti hükümeti kademeli olarak emeklilik getirebilir. 

 

Peki neden çıkmaz ki bu yaşını bekleyenlere emeklilik ?

Bütçe için inanılmaz bir yük olduğunu savunmuşlardı daha öncesinden Bakan Çelik'in bu yönde açıklamalarını da daha önce okumuşsunuzdur. Site olarak bu haberin takipçisiyiz ama lütfen fazla umutlanmayın arkadaşlarım. 

Ha kim bilir, belki seçim sonrasında çıkacak olan bir Balon Torba yasa ile belkide dediğimiz gibi kademeli olarak erken emekliliğin yolu açılır kim bilir ?

SGKHABER ÖZEL

 Yorum Gönder

Etiketleri :