Emekliye Promosyonda Rakam Belli Oldu !

Emekli Promosyonları Belli Oldu Mu ? Emekli Promosyonları Kaç Lira Oldu, Emekli Promosyonunda Son Durum, Emekliler Ne Kadar Promosyon Alacak, Emekli Promosyonları ile İlgili Tüm Detaylar...

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği promosyon düzenlemesinde sona gelindi. Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında yürütülen kıran kırana pazarlıkta rakam belirlendi ancak SGK yetkilileri bu rakamı arttırmak için çaba sarfetmeye devam ediyorlar. İşte emekli promosyonları ile ilgili son detaylar.

Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK), emeklilere aylıkları karşılığında yıllık belli bir miktar banka promosyonu verilmesi için Bankalar Birliği ve bankalar ile yürüttüğü pazarlıkta, 3 yıllığına 500 ila 600 liraya yakın bir tutarın verilmesi noktasına gelindi.

Türkiye Emekliler Derneği'nin (TÜED), memurlara maaşları karşılığında verilen banka promosyonunun emeklilere de aylıkları karşılığında verilmesi talebiyle gündeme gelen banka promosyonu tartışmaları hızlandı.

Asgari ücretin bin 300 liraya yükseltilmesi, emekli aylıklarına zam yapılması ve ticari faaliyette bulunan emeklilerden Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisinin kaldırılması gibi seçim sürecindeki vaatlerini hayata geçiren hükümet, son dönemde emeklilerin aylıklarına banka promosyonu verilmesi yönündeki vaade yoğunlaştı.

RAKAMIN ARTIRILMASI TALEP EDİLDİ
SGK'nın Bankalar Birliği ile kamu ve özel bankalarla bir süredir yürüttüğü görüşmeler neticesinde bankalar, 3 yıllığına 500 ila 600 lira arasındaki bir tutarı promosyon olarak vermeyi kabul etti.
SGK yetkilileri ise rakamı yetersiz görerek, bankalardan rakamı artırmalarını talep etti. Taraflar arasında görüşmelerin önümüzdeki hafta da devam etmesi ve rakamın bir miktar daha artırılması bekleniyor.
Bu arada, SGK tarafından 2015'te emeklilere aylıkları kapsamında toplam 152 milyar lira tutarındaki ödeme, bankalar aracılığıyla yapılmış, kamu çalışanların aksine, bu ödemeler karşılığında emeklilere banka promosyonu verilmemişti.

EMEKLİYE BİR DE İNTİBAK MÜJDESİ ! HABER DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ... 

 Yorum Gönder

  1. mehmet ozmutlu diyor ki:

    Emekliyim. 10000 TL ihtiyacim var aylik 1250 TL aliyorum

    Etiketleri :