Emekliye Bir de İntibak Müjdesi !

Emekli İntibak Yasasında Son Durum, Emekli İntibak Haberleri 2016, Emekli İntibak Yasası Ne Oldu, Emekli İntibak Haberleri Son Dakika...

2016 Yılı emeklilerin yılı olacak gibi görünüyor, zira emekli aylıklarındaki kesintilerin kaldırılması, emekli promosyon hakları ve emekli maaşlarının iyileştirilmesi gibi uygulamaların ardından  emeklilerin yüzünü güldürecek bir çalışma daha yapılıyor. Düşük düzeyde maaş alan emeklilerin gelir seviyesini yükseltecek çalışmanın yeni torbaya eklenmesi bekleniyor. 

Hükümet, birbiri ardına emeklilerin yüzünü güldürecek düzenlemelere imza atıyor. Yapılan 2 çalışma sayesinde işçi ve Bağ-Kur emeklileri ile halen kendi hesabına çalışan emekliler ekstra zam elde etti. İntibak müjdesi için de kollar sıvandı. İntibak 64. Hükümet Programı'nda da yer aldı. Programın sosyal ayağına göre; düşük maaşlı ve ev sahibi olmayan emekli kalmayacak. Düşük düzeyde maaş alan emeklilerin gelir seviyesi, alınacak tedbirlerle yükseltilecek. Edinilen bilgiye göre; düşük maaş alan emeklilerin gelir seviyesinin yükseltilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanması ve halen hazırlığı yapılan yeni torba tasarıya eklenmesi planlanıyor.

 Yorum Gönder

Etiketleri :