Emeklinin maaşı ne kadar artıyor

Başbakan yardımcısı sayın Cevdet Yılmaz, emeklilerin maaş artışının ne kadar olacağı ile alakalı önemli açıklamalar yapıyor.

Başbakan Yardımcısı Yılmaz, katıldığı televizyon programında emekli maaşlarına artış konusunda çalışma yaptıklarını belirtti. Yılmaz, “Şimdi yeni yaklaşımımızla bin ile bin 100 lira arasındaki emekli maaşlarını bin 100′e tamamlama, bin 100′ün üstündekileri de yıllık bin 200 liralık ek seyyanen artıştan istifade ettirmek istiyoruz” dedi.

“MAAŞLARIN ARTIŞI KONUSUNDA…”

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emekli maaşlarına artış konusunda çalışma yaptıklarını belirterek, “Şimdi yeni yaklaşımımızla bin ile bin 100 lira arasındaki emekli maaşlarını bin 100′e tamamlama, bin 100′ün üstündekileri de yıllık bin 200 liralık ek seyyanen artıştan istifade ettirmek istiyoruz” dedi.

Yılmaz, bir televizyon kanalına katıldığı bir programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Emekli aylıklarına zam olup olmayacağına dair bir soru üzerine de Yılmaz, seçimlerden önce bir düzenleme yaptıklarını, bu düzenlemeye göre bin liranın altındaki emekli maaşlarına seyyanen yılda bin 200 liraya denk gelen ilave artış yaptıklarına dikkati çekti. Yılmaz, bin ile bin 100 lira arasındaki emekli maaşlarını bin 100 liraya tamamladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

SEÇİMDEN SONRA DÜZENLEMELER YAPILACAK

“Bin 100′ün üstü de normal artıştan istifade etmişti. Şimdi yeni yaklaşımımızla bin ile bin 100 lira arasındaki emekli maaşlarını bin 100′e tamamlama, bin 100′ün üstündekileri de yıllık bin 200 liralık ek seyyanen artıştan istifade ettirmek istiyoruz. Bununla ilgili bir düzenleme gerekiyor. Meclisimiz açıldıktan sonra seçimlerden sonra bu düzenlemeler yapılıp gereği ortaya konacaktır. Bunun elbette getireceği bir yük var. Ama bu da hazırlayacağımız bütçe içinde hesabı kitabı yapılacak bir yük. Bunun getireceği faydalar da var bir taraftan. Makro dengelerimizi bozmadan ama vatandaşımıza, emeklimize hakettiği refahı, imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak sağlama gayretimizi devam ettireceğiz.”

BÜTÜN EMEKLİLERE ZAM YAPILACAK MI?

“Bütün emeklilere bir zam yapılıyor mu, bunun hayata geçişi seçimlerden sonra mı olacak” sorusuna ilişkin de “Evet, seçimlerden sonra” yanıtını veren Yılmaz, Meclis çalışmaya başladıktan sonra muhtemelen ilk yapacakları işlerden biri olacağını söyledi. Yılmaz, bu çalışmaya ilişkin vaatlerin AK Parti seçim beyannamesinin ekonomi bölümünde yer alacağını bildirdi.AAYorum Gönder

Etiketleri :