Emeklilikte yaş sorunu çözülüyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in "Sorunu çözeceğiz" sözünden sonra başlatılan çalışmalar sona yaklaştı.

EKK'YA GELECEK

Mağdur olan vatandaşlar, "Çoğumuz işsiziz. Bizim istediğimiz erken emeklilik değil, geriye doğru işletilen yasayla kaybolan hakkımızın geri iadesi" dedi. Çalışma Bakanlığı bürokratları ise mağdurların durumuyla ilgili formüller üzerinde çalışıyor. Çalışma bittiğinde konu Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda (EKK) ve Bakanlar Kurulu'nda ele alınacakYorum Gönder

 1. aydın çakı diyor ki:

  emekliıik yaşının en azından 50,yaşa düşürülmesi gereklidir çünkü insanlar bunu hak ediyor. en içten saygılarımla........

  1. ramazan tepetam diyor ki:

   Arkadas lar kimse umutlanmasin bunlar emekciye garibana madura 5kurus koklatmazlar secim geliyor. gundem degistiriyorlar ..?bunlar sermaye bankalar varken kimseye parakaptirmazlar.???

   1. orhan perik diyor ki:

    benim pirimim doldu ama yaşı bekliyorum bu işi cözemiyorum

    1. ADEM KALYON (KOCAELİ) diyor ki:

     ülkemizde emeklilik yaşinin yükseltilmesi çok yanliş. çünkü bu çalişma koşullarinda böyle bir uygulama çok yanliş.

     1. Hüseyin Aktürk diyor ki:

      boşuna umutlanmayalım arkadaşlar .yakın zamanda çalışma bakanı asgari ücretliden vergi alınmıyacağını söylemişti .sonuç tabiki yalan oldu .

      1. filize gül diyor ki:

       beninim hizmet yılım 19 yıldır pirimim tamam biri 6 biri 2 yaşında çocuğum var emekli olamiyorum çok mağdurum lütfen bu soruna bir çözöm getirilsin çocuğumun üstüne kapıyı kilitleyip işe gidiyorm çalışmasam geçinemiyorum buşekilde nasıl çocuk yetiştiririm.

       1. mustafa çetin diyor ki:

        harika olur. kaybettigimiz hakkımız geri kazanılacak

        Etiketleri :