Emeklilerin Yüzünü Güldürecek Ek Zam Müjdesi

Emekli Maaş Zamları 2016, Emekli Maaşına Ne Kadar Zam Gelecek, Çalışan Emeklilere Ek Zam, Çalışan Emeklilerin Destek Primi Kesintisi Son Durum...

Çalışmaya devam eden emeklilere Hükümetten zam müjdesi... Hükümet yeni düzenleme ile emekli olup hali hazırda Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam eden emeklilerin maaşından yapılan yüzde 10'luk Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi kaldırıldı.

Emeklilerin gelirini artıran bu imkan, maaşlarada yansımaya da başladı. Bağ-Kur kapsamında çalışan memur emeklileri, zamlı maaşlarını almaya başladılar. SSK ve Bağ-Kur'dan emekli olup Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam edenler ise bu zammı gelecek ay alacakları maaşlarında görecek.


Maaşlara En Az 87 TL Yansıyacak !

Ocak'ta SSK ve Bağ- Kur emeklileri yüzde 3.86 + 100 lira zam almıştı. Memur emeklilerine de Ocak'ta yüzde 6 + 0.90 zam yansıtılmıştı. Bu emeklilerden halen Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam edenler, destek primi kesintisinin kaldırılmasıyla yılın üçüncü zammını elde etmiş oldu.

Kamu çalışanlarına erken emeklilik müjdesi
 Yüzde 10'luk kesintinin kaldırılması, çalışan emeklilerin gelirini en az 87 lira artıracak. Halen en düşük emekli aylığı (Bağ-Kur tarım) 874 lira 19 kuruş. Bu maaşı alan emeklilerden Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam edenlerin eline yüzde 10 kesinti nedeniyle 786 lira 77 kuruş geçiyor.
Kesintinin kalkması ile bu emeklinin eline maaşı tam olarak geçecek yani 874 lira 19 kuruş alacak. Böylece emekli 87 lira gelir artışı elde edecek.Yorum Gönder

Etiketleri :