Emeklilere Temmuz Müjdesi

Emekliler Zamlı Maaşlarını Ne Zaman Alacak, Emekli Enflasyon Zammı 2016, Emekliye Kaç Lira Zam Yapıldı, Emekli Temmuz Maaşları, Emekliye Seyyanen Zam Ne Zaman Ödenecek ?..

Deyim yerinde ise yıllardır sürünen emekliler için 2016 Yılı sürpdizlerle dolu bir yıl oldu. Bu yıl başından itibaren hükümet'in yaptığı düzenlemeler ile emekliler ekstra zamlar aldılar. Ayrıca Bağ-Kur'lu olarak çalışan emeklilerden yüzde 10'luk Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisinin kaldırılması ve emekli banka promosyon haklarının düzenlemesi ile iyice rahatlayan emekliler Temmuz ayındada zam alacaklar.

Memur emeklilerinin maaşı toplu sözleşme kapsamında artılırken; SSK ve Bağ-Kur emeklilerine enflasyon zammı yapılacak. Uzmanlar, ilk 6 aylık enflasyonun, dolayısıyla emeklilerin Temmuz zammının yüzde 4-5 civarında olacağı öngörüsünde bulunuyor.

TEMMUZ AYINDA EMEKLİ MAAŞLARI NASIL OLACAK?
Enflasyon eğer yüzde 5 çıkarsa, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin eline geçen para Temmuz'da 43 lira ile 190 lira arasında artacak. Emekliler, bu yıl yapılan 3 zamla ise 172 ile 428 lira arasında gelir artışı elde etmiş olacak.

 Yorum Gönder

Etiketleri :