Emeklilere Seyyanen Zam Dönemi Seyyanen Zam Nedir?

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın SSK ve Bağkur emeklilerine vermiş olduğu zam müjdesi büyük bir heyecana yol açtı.

Hesaba göre 1000 ile 1100 lira arasındaki maşları 1100 liraya tamamlanacak ve 1100 lira üstündeki maaşlara da yıllık 1200 lira ek seyyanen artıştan faydalandırmak istiyoruz diyen Yımaz'ın sözleri emeklilerin yüzünü biraz daha olsa güldürdü.Türkiye Emekliler Derneği'nden de (TÜED Maaşlar seyyanen artışlara geçilsin çağrısı yapıldı.

TÜED Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin toplumun sosyal ve maddi desteğe ihtiyacı olan kesimlerinin başında geldiğini belirterek, daha iyi yaşam koşulları için mevcut emekli maaşlarının artırılması gerektiğini söyledi. Başbakan Yardımcısı Yılmaz'ın emekli maaşlarının artırılacağı yönünde çalışma yürütüldüğünü açıklamasının kendilerini sevindirdiğini dile getiren Ergün, şöyle konuştu:

YÜZDELİ ARTIŞ BİTSİN

"Memur emeklilerinin aylıklarına kamu çalışanları toplu sözleşmesiyle önemli artışlar yapıldı ama SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarına 6 aylık TÜFE'ye göre artış uygulanıyor. Yapılan yüzdeli artışlar, eşitsizliği büyütüyor. Bu nedenle emekli maaşlarına eşitlikçi bir düzen getirecek şekilde seyyanen artışlara geçilmelidir.

Sayın Yılmaz'ın açıkladığı zam çalışmasında bunun da göz önünde bulundurulacağına inanıyoruz. Ayrıca bu çalışma, seçimden önce sonuçlandırılmalı." Kazım Ergün, maaş artışının yanında intibak düzenlemesi ve maaş promosyonunun emeklilerin başlıca diğer talepleri olduğunun altını çizdi.

SEYYANEN ZAM NEDİR? diye merak ediyorsanız BURAYA tıklayınızYorum Gönder

Etiketleri :