Emeklilere Enflasyon Zammı Verilecek Mi ?

Emekli Maaş Zammı Haberleri 2016,Emekli Maaşları Enflasyon Farkı, Emekli Temmuz 2016 Maaşları, Emekliye Temmuz Zammı Var Mı, Emekli Enflasyon Farkı Zammı 2016...

AK Parti seçim vaadleri arasında bulunan emeklillerin yüzünü güldürecek iyileştirmeler son aylarda hayata geçerken, emekliler şimdide gözlerini Temmuz ayında alacakları enflasyon farkı zammına çevirdiler. Ocak'ta yüzde 3.86 enflasyon artışı + 100 lira seyyanen zamdan yararlanan SSK ve Bağ-Kur emeklileri bu zamdanda faydalanacaklar.

Zam oranını, bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon belirleyecek. Uzmanlar, oranın yüzde 4-5 civarında olacağını tahmin ediyor. Memur emeklileri ise Temmuz'da toplu sözleşme zammı alacak.

ENFLASYON FARKI VERİLECEK
Ocak'ta maaşlarına yüzde 6 toplu sözleşme artışı + yüzde 0.90 enflasyon farkı yansıtılan memur emeklilerinin, Temmuz zammı ise yüzde 5 olacak. Ayrıca yılın ilk 6 ayında enflasyon yüzde 6'yı geçerse, oluşan fark da memur emeklilerinin Temmuz maaşlarına yansıtılacak.

Bu arada, emekli olup Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam edenler, maaşlardan yapılan yüzde 10'luk kesintinin kaldırılmasıyla gelir artışı elde etti.

Memur emeklilerinden halen Bağ-Kur kapsamında çalışanlar bu artışı geçen ay aldı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinden kendi işini yapanlar ise bu ay artışı hesaplarında görecek.Yorum Gönder

Etiketleri :