Emeklilerden zam çağrısı var!

TAKVİM, emeklilerin sesini duyurmaya devam ediyor. Sorunlarını, taleplerini anlatmak için gazetemizi arayan emekliler, telefonlarımızı kilitliyor. Dertlerini paylaşan emekliler, maaşlarının artırılması istediklerini söylüyor. Bazı emekliler, sıkıntılarını ve taleplerini şöyle dile getirdi:

* 2008'de emekli oldum. Aldığım ücret çok düşük. 4C emeklisiyim. Maaşlarımızda iyileştirme yapılmasını istiyorum.

* Bağ-Kur emeklisiyim, maaşım çok düşük. Şubat 2012'de emekli oldum. 9 bin 153 prim günüm var. Emekli olduğumda 570 lira maaş bağladılar. Şimdi elime 650 lira civarında para geçiyor.

* 2007 yılında emekli oldum. Bağ-Kur emeklisiyim. SSK emeklileri bizden daha fazla maaş alıyor. Üstelik primleri daha az.

PROMOSYONDA BANKALAR YAN ÇİZİYOR

Bankalar, çalışan kamu görevlilerine promosyon veriyor. Ama emeklilere vermeye yanaşmıyor. Çalışana 900 lira promosyon öderken, bize sadece 80 lira vermeyi teklif ediyorlar. 80 lirayı ben onlara vereyim. Bir de bizim üzerimizden para kazanamadıklarını söylüyorlar. Her işlemimizden para alıyorlar.



Yorum Gönder

  1. feyzi biçer diyor ki:

    emekliden sosyal güvenlik destep pirimi kesiliyor bu tamameh bir haraçtır emekliye bir faydası yok işverene sağlanan bir rahatlıktır kesintinin miktarındanda belli oluyor kimse bunun emekliye verilen lütüf olarak görmesin bir nevi zorbalıktır

    Etiketleri :