Sgk Haberleri Ana Sayfa
Emekli:
İntibak zamlarının ödenmesine kısa bir süre kala, emeklileri toplu para heyecanı da sardı. İntibak düzenlemesinde toplu para ödemesi bulunmamasına rağmen, hesaplamalar sırasında yaklaşık 2 bin 500 emeklinin maaşında hata tespit edildiği ve onlara geriye dönük ödeme yapılacağı açıklanmıştı. Bu kişilerden bazıları 22 bin lirayı bulan toplu ödemelerini alırken, bir kısmı da bu ayı bekliyordu.

TELEFON YAĞMURU

Bu arada TAKVİM'de dün yayınlanan Ankara temsilcimiz Mehmet Çetingüleç'in yazısı, emekliler için yeni bir kapı daha açtı. Çetingüleç'in yazısında örneklendirdiği gibi emeklilerin geriye dönük toplu para almalarının yöntemi de ortaya çıktı. Gazetemizi telefon yağmuruna tutan emekliler, kendilerinin de bu şekilde geriye dönük hesaplama yaptırıp yaptıramayacağını merak ediyor.

SİZ DE KOLAYCA BAŞVURABİLİRSİNİZ

Mehmet Çetingüleç'in yazısında bahsettiği emekli Emin Varol, 1995 yılından bu yana eksik maaş aldığını öne sürerek, Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) dilekçe ile başvurmuştu. Yapılan hesaplamalar sonunda eksik maaş aldığı ortaya çıkmış ve kendisine geriye dönük olarak 14 bin lira ödenmişti.

DİLEKÇE HAZIRLAYIN

Eksik maaş aldıklarını düşünen emekliler de aynı yöntemi kullanarak en yakın SGK'ya dilekçe ile başvurabilir. Böylece emeklilik maaşları yeniden hesaplanarak bir hata olup olmadığı kontrol edilecektir. Eğer hata varsa, SGK bu parayı geriye doğru hesaplayarak toplu olarak ödüyor. Üstelik yapılan yanlışlık da düzeltilerek, maaş normal haline getiriliyor. Bunun için intibaktaki gibi 2000 yılından önce emekli olmak gerekmiyor.

TAKVİM

02 Ocak 2013 Çarşamba 10:25

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
turkan ayyıldız 2 yıl önce

eşim intibak farkı aldı ya toplu para nezaman verilecek

Misafir Avatar
recep yılmaz 2 yıl önce

evet dilekçe örneğini paylaşır mısınız?

Misafir Avatar
hasan top 2 yıl önce

dilekçe örneğinin örneğini paylaşırmısınız lütfen

İlgili Haberler

Sgk gün sorgulama isimle mümkün
Sgk Üzerinden artık şifresiz şekilde tc kimlik numaralırnızı girerek hizmet gün toplamlarınızı saniyeler...

Haberi Oku