Emekliler İçin Ucuz Tatil Düzenlemesi

Emekli Haberleri 2016, Emeklilere Müjde, Emeklilere İndirimli Tatil, Emekliler İçin Ucuz Tatil Kampanyası...

2016 Yılı emeklilerin yılı olacak gibi görünüyor, zira hükümetin yaptığı düzenlemeler sayesinde emekliler bu yıl içerisnde ekstra zamlar gördüSSK ve Bağ-Kur emeklilerine Ocak'ta yüzde 3.86'lık enflasyon artışına ek, 100 lira seyyanen zam yapıldı. Emekli olupta hâlen Bağ-Kur kapsamında çalışanlardan yapılan yüzde 10'luk kesintide kaldırıldı. Bu düzenlemeler ile emekli 11.1'lik gelir artışına kavuşurken, bir de halihazırda pazarlıkları süren banka promosyonları ve Temmuz ayında yatacak olan yüzde 5 enflasyon farkı zammıda eklenince emekliler oldukça rahatlayacak. 

Ancak emeklinin 2016 yılı müjdeleri sadece bu düzenlemeler ile sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası sıkıntıya düşen turizm sektörüne devlet desteği çalışmaları dahilinde memurlara indirimli tatil kampanyaları düzenlenmesi düşünülüyordu. 

Turizm Bakanlığı ve turizm sektörü yetkilileri, kamu çalışanlarına indirimli tatil imkanı için görüşmelerini sürdürüyor. Sektör yetkilileri, bunun için Bakanlık'a teklif götürmüştü. Tüm kamu çalışanları ve ailelerine oteller ile tur paketlerinde yüzde 35 erken rezervasyon indirimine ilaveten yüzde 30 da ekstra indirim imkanı sağlanması bekleniyor.

Memurlar çalışmaların sonucunu heyecanla beklerken; kapsama emeklilerin de alınması gündemde. Turizmciler daha önce emeklilere ucuz tatil imkanı verilebilmesi için Turizm Bakanlığı'nın kapısını çalmıştı. Ruslar'ın boşluğunu doldurabilmek için, emeklilere odaklanılabileceğini belirten sektör yetkilileri, Bakan Ünal'a, bakanlık ile birlikte emeklilere indirim fırsatları sunulabileceğini anlatmıştı.Yorum Gönder

Etiketleri :