EMEKLİ PROMOSYON SONDAKİKA-Emekli 500 Tl Promosyon Başvurusu için kuyruk oluşturuyor

10.5 milyon emeklinin ve 2.5 milyon memurun maaşı zamlanacak. SSK ve Bağ-Kur emeklisi Temmuz zammına, memur ve memur emeklisi gösterge artışına bekliyor. Emekliler ayrıca, intibak ve promosyonu da dört gözle bekliyor.

Takvim gazetesinin haberine göre; yaklaşık 10.5 milyon SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi ile yaklaşık 2.5 milyon memurun gündeminde zam var.SSK ve Bağ- Kur emeklileri Temmuz zammını, memur ve memur emeklileri de ek gösterge artışı yapılmasını heyecanla bekliyor.

Emeklilerin gözü ayrıca, gelirlerini yükseltecek intibak ve promosyonda...YÜZDE 5'LİK BEKLENTİ
Bu yılın Ocak ayında yüzde 3.27 zam alan SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşında bir artış da Temmuz ayında gerçekleşecek.Temmuz zammı, bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar olacak. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı verilere göre; ilk 3 aylık enflasyon yüzde 3.57 olarak gerçekleşti.

Merkez Bankası da enflasyonun Haziran ayına kadar yükselmeye devam etmesini beklediğini açıkladı.
Bu doğrultuda uzmanlar tarafından 'SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammının yüzde 5'e koştuğu' yorumları yapılıyor.Ancak emeklilerin kesin zam oranı, Temmuz ayının başında 6 aylık enflasyon verilerinin açıklanmasıyla belli olacak.

YÜZLER GÜLECEK
2014 yılı zammını Ocak ayında alan memur ve memur emeklilerine de ek gösterge artışı gündemde.Ek gösterge artışı yapılması halinde hem memurların hem memur emeklilerinin maaşı yükselecek. 18 yıldır ek gösterge artışı yapılmıyor.Ancak son günlerde ek gösterge artışı konusunda güçlü sinyaller var. Öğretmenlerden polislere şube müdürlerinden şeflere birçok kesim yapılacak düzenlemeyi dört gözle bekliyor.

GÖZLER İNTİBAK VE PROMOSYONDA
Emekliler, gelirlerini artıracak intibak ve promosyon da bekliyor. 10.5 milyon emeklinin banka promosyonu alabilmesi için görüşme trafiği yeniden hızlanıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın önümüzdeki günlerde kamu bankalarının yanı sıra özel bankalarla da pazarlık masasına oturacağı ifade ediliyor.

Banka promosyonunda anlaşma sağlanırsa, tüm emekliler ek gelire kavuşacak. Ayrıca 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların intibak zammı umudu sürüyor.

Yeni intibak düzenlemesi hayata geçirilirse, milyonlarca emeklinin maaşında artış yaşanacak.

KAYNAKYorum Gönder

Etiketleri :