Emekli Olmadan Ne Kadar Maaş Alacağınızı Öğrenebilirsiniz !

Emekli Olunca Kaç Lira Maaş Alırım, Emekli Maaşım Kaç Lira Olur, Emekli Olmadan Emeklilik Maaşı Öğrenilebilir mi, Emekli Maaş Hesaplama...

Henüz emekli olmamış, ancak emekli olunca ne kadar maaş alacağını merak eden vatandaşlar için, E-Devlet sistemi üzerinden emekli maaşı hesaplama ve sorgulama hizmetleri veriliyor. Bunun için yapmanız gerekenler ise şunlar;

SSK ya bağlı olan vatandaşlar emekli olduklarında ne kadar maaş alacaklarını hesaplayabilmeleri için internet üzerinden SSK için yapılmış olan hesaplama programına giriş yapmalıdır. Giriş yaptıktan sonra T.C. kimlik numaranızı, SSK sicil numaranızı, baba adınızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili girdikten sonra son olarak doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak sisteme girmelisiniz. Bu işlemlerden sonra emekli maaşı hesaplama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bağ-kura bağlı olan vatandaşlar emekli maaşı hesaplama işlemi için internet üzerinden kendileri için yapılmış olan hesaplama programına giriş yapmalıdır. Giriş yaptıktan sonra T.C. kimlik numarası girilmelidir. Daha sonra kurumu seçildikten sonra son olarak güvenlik kodunu da girerek hesaplama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Emekli sandığı kurumuna bağlı olan vatandaşlar internet üzerinden hesaplama programına giriş yaptıktan sonra derece, kademe, ek gösterge gibi bilgileri girdikten sonra hizmet yılı bilgilerini de girmeniz gereklidir.

Emekli maaşı sorgulama işlemi ile birlikte de aldığınız maaş hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Emekli maaşı sorgulama işlemini e-devlet sisteminden gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sisteminden işlem gerçekleştirebilmek için ise sisteme giriş yapmanız gereklidir. Ana sayfada bulunan sisteme giriş linkini tıkladıktan sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gereklidir. E-Devlet şifrenizi 2 TL karşılığında PTT kurumlarından alabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ana sayfada bulunan E-Hizmetler bölümüne giriş yapmalısınız. Bu bölümde bir çok hizmet yer almaktadır. Bu hizmetlerden Sosyal Güvenlik Kurumunu bulduktan sonra alt bölümlerinden bağlı olduğunuz kurumu seçerek sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

 Yorum Gönder

Etiketleri :