Emekli Maaşlarına Yeni Bir Zam Daha Geliyor !

Emekli Maaşlarında Son Durum, Emekliye Yüzde 5 Zam Enflasyon oranı Emekli Maaşlarına Yansıtılacak mı, Emekli Maaş Zammı Haberleri 2016...

Emekli maaşlarından kesintilerin kalkması, emekli promosyon hakları, emekliye seyyanen zam derken yıllardır yüzleri gülemeyen emeklileri sevindirecek haberler ard arda gelmeye devam ediyor. Bu gelişmelerin üzerine birde Ocak-Temmuz aylarındaki enflasyon oranı emekli maaşlarına zam olarak yansıyacak. Ocak ayında hem seyyanen hem de enflasyon farkını alan SSK ve Bağ-Kur emeklileri ile yüzde 6 zam alan Emekli Sandığı emeklileri Temmuz'da yeni bir artış daha alacak.

Buna göre SSK ve Bağ-Kur emeklileri Ocak ile Temmuz arasında oluşacak 6 aylık enflasyon oranı kadar zamları maaşlarında görecek.

Bu oranın yüzde 5'i bulması bekleniyor. Hatta bazı uzmanlar bunu da aşabileceği noktasında görüş belirtiyor. Oran Haziran ayında açıklanacak enflasyon rakamı ile netlik kazanacak.

TÜM VATANDAŞLAR FAYDALANABİLECEK
Bu zamdan 2016 yılında emekli olacak tüm vatandaşlar da yararlanacak. Bu vatandaşlar ayrıca 100 liralık seyyanen zammı da alacak.

Malulen emeklilik şartları nelerdir nasıl olunur?
Emekli sandığından emekli olanlar için de Temmuz ayı zam ayı olarak görünüyor. Bu emekliler de toplu sözleşmeden kaynaklanan yüzde 5'lik zamlarını Temmuz ayında maaşlarında görecek. Hatta 6 aylık enflasyon bu rakamı aşarsa farkı da ayrıca alacaklar. Emekliler için yaz aylarında promosyon ödenmesi de gündeme gelecek.Yorum Gönder

Etiketleri :