Sgk Haberleri Ana Sayfa
Emekli:
2014 Erken emeklilikte son durum ne? Prim günü eksik olanlara emeklilik şansı var mı? Emeklilik yolunda prim günü şartına takılı kalan binlerce kişi, torba yasasından çıkacak karara kilitlenmiş durumda. Haber.sgk.net son durumu sizler için araştırdı.

Emekli olabilmek için yıl ve yaş şartlarını bir şekilde tamamlamış olan anca prim günü eksiği olanlar, Bakanlıktan gelecek müjdeli haberi bekliyorlar. Bir süre önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in bu konuda gelen talebi değerlendirmek üzere ilgili birime talimat vermesiyle büyük sevinç yaşayan yaklaşık 100 bin kişi, şimdi gelecek o müjdeli haberi bekliyor.

Peki ama son durum ve yaşabilecek muhtemel gelişmeler neler? İşte detaylar; 


BORÇLANMA İMKANI

Edinilen bilgiye göre; bürokratlar konuyla ilgili çalışmalara başladı. Eksik primi olanlara borçlanma imkanı getirilmesi öngörülüyor. Beklenen düzenlemenin hayata geçirilmesiyle yıl ve yaş şartlarını yerine getirmiş olanlar geriye dönük borçlanma yoluyla prim eksiklerini tamamlayarak emekli olabilecek.

TORBAYA EKLENSİN


Prim günü eksiği nedeniyle emekli olamayanlar, çalışmanın bir an önce sonuçlanmasını istediklerini belirtirken, şöyle konuşuyor: "Çalışma bir an önce tamamlansın. Sosyal güvenlik ile ilgili torba yasa tasarısı Başbakanlık'a gönderilmiş. Bizimle ilgili düzenlemeyi de bu tasarıya eklesinler. Böylece düzenleme bir an önce hayata geçer ve biz de borçlanma yaparak emekli olabiliriz."

20 Şubat 2014 Perşembe 09:22

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
aysel 1 gün önce

borçlanma lütfen

Misafir Avatar
madur birey 1 gün önce

Herkez madur vadandasa da bi el uzansin artik inşallah bu yasa cikar ve insanlarin yuzu guler.

Misafir Avatar
yusuf cesur 3 gün önce

Yasayi dört gözle bekliyorum

Misafir Avatar
koksal aydin 5 gün önce

Umudumuz devlet büyüklerimiz
En büyük arzumuz bu yasanin cikmasi

Misafir Avatar
Haci Osman Kadem 5 gün önce

Bizde bu ulkenin bireyleriyiz sadaka istemiyoruz zekat istemiyoruz eger bu bir vatandaslik hakkiysa bunuda bizi yonetenler bu haktan bunca vatandasini magdur etmez bir insan belli bir yasa geldiginde insanlar is vermiyor yaslisin diye elinizi vicdaniniza koyun bu vatandaslik hakkidir bu milletin derdine care olunsun.

Misafir Avatar
mail aslan 6 gün önce

54 yasna geldim insaattayim agir geliyor calisami yorm geriye donuk borclanma ciksin artik

Misafir Avatar
Ali ARSLAN 1 hafta önce

vatandaşliktan çikmiş olana bi̇le geri̇ye dönük borçlanma i̇mkani geti̇ri̇lmi̇şken. eksi̇k pri̇mi̇ olanlara ni̇ye geti̇ri̇lmesi̇n ki̇!

Misafir Avatar
ahmet mete 2 hafta önce

yenı torba yasasında pırımı az yaşı dolmuş kışileıde gündeme alıması bence çok güzel

Torba Yasa İle Emeklilik Şartları ( 2014 Emeklilik...
Torba Yasa İle Emeklilik Şartları ( 2014 Emeklilik Şartları Değişti Mi? ) Torba Yasa İle Kimler Erken...

Haberi Oku