Sgk Haberleri Ana Sayfa
Emekli:
2014 Erken emeklilikte son durum ne? Prim günü eksik olanlara emeklilik şansı var mı? Emeklilik yolunda prim günü şartına takılı kalan binlerce kişi, torba yasasından çıkacak karara kilitlenmiş durumda. Haber.sgk.net son durumu sizler için araştırdı.

Emekli olabilmek için yıl ve yaş şartlarını bir şekilde tamamlamış olan anca prim günü eksiği olanlar, Bakanlıktan gelecek müjdeli haberi bekliyorlar. Bir süre önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in bu konuda gelen talebi değerlendirmek üzere ilgili birime talimat vermesiyle büyük sevinç yaşayan yaklaşık 100 bin kişi, şimdi gelecek o müjdeli haberi bekliyor.

Peki ama son durum ve yaşabilecek muhtemel gelişmeler neler? İşte detaylar; 


BORÇLANMA İMKANI

Edinilen bilgiye göre; bürokratlar konuyla ilgili çalışmalara başladı. Eksik primi olanlara borçlanma imkanı getirilmesi öngörülüyor. Beklenen düzenlemenin hayata geçirilmesiyle yıl ve yaş şartlarını yerine getirmiş olanlar geriye dönük borçlanma yoluyla prim eksiklerini tamamlayarak emekli olabilecek.

TORBAYA EKLENSİN


Prim günü eksiği nedeniyle emekli olamayanlar, çalışmanın bir an önce sonuçlanmasını istediklerini belirtirken, şöyle konuşuyor: "Çalışma bir an önce tamamlansın. Sosyal güvenlik ile ilgili torba yasa tasarısı Başbakanlık'a gönderilmiş. Bizimle ilgili düzenlemeyi de bu tasarıya eklesinler. Böylece düzenleme bir an önce hayata geçer ve biz de borçlanma yaparak emekli olabiliriz."

20 Şubat 2014 Perşembe 09:22

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hazel yılmaz 1 hafta önce

yurt dışındaki ev hanımlarına geriye dönük ödeme var yurt içindeki ev hanımlarına yok bu tam bir eşitsizlik örneği ve yargılık bir konu umarım hükümetimiz bu konuya el atar adaleti tesis eder

Misafir Avatar
hamide ucar 3 hafta önce

1988 ssk girisliyim gecmise donuk pirim odemesi ciksa bende yararlansam cok iyi olur calismalariniza basarilar

Misafir Avatar
muhittin öztürk 3 hafta önce

birde ssklılariçin geriye dönük ödeme çıkarın hep bagkur hepbagkur

Misafir Avatar
Ayan agcıoglu. 3 hafta önce

patronlara 5kez af çıktı.gariban işten atılmış çalışamamış.sömürülmüş kanundan bi haberlere.neden bu kanunu çok görüyolar.5 patrona 1 garibana.yine biz razıyız.

Misafir Avatar
maşallah inan 1 ay önce

sgk. borçlanmasını çıkartmaları lazım başbakanlığa gitimi acaba

Misafir Avatar
hatice korkmaz 1 ay önce

yaşını ve yılını doldurup pirim eksiği olanlara artık geriye dönük ödeme çıksın artık.lütfen bizim sesimizi duyun.bağkurlulara bu tıp haklar veriliyor neden sıgortalılara verilmiyor.bu yasanın bir an önce çıkmasını bekliyoruz.

Misafir Avatar
Ali Akdağ 1 ay önce

Arkadaşlar geriye dönük ödemeyi yapıp emekli olmayı unutun.bunlar geriye dönük ödemeyi iş verene çıkarttılar. Nasılmı iş veren yanında çalışan işçilerin sgk.ya yatırmadığı prim borçlarını af .yani .yüz tl.

Misafir Avatar
guler 1 ay önce

Bende umutlan bekliyorim insallah yasa cabuk cikarda rahat ederiz lutfenbizi dahafazla bekleymeyin

Emekliler Meclisten Ek Yardımlar Bekliyor
Emekliler Meclisten Ek Yardımlar Bekliyor Emekliler büyük millet meclisinden ek yardım talep ediyor. Emekli...

Haberi Oku