2000 Yılı ve Sonrasında Emekli Olanlara İntibak Müjdesi!

Kurum ayrımı olmaksızın herkese intibak müjdesi var. SSK, Bağ-Kur ve Memur emeklilerine verilecek olan intibak zammı için süreç hızla işliyor.

2000 yılı ve daha sonrasında emekli olanlara verilecek intibak kararı Yargıtay'a taşınmış durumda. Gelişmeler ve daha fazlası için haberimizin detaylarına göz atın; 

MİLYONLARCA emeklinin gündeminde intibak var. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar için kararı önümüzdeki dönemde Yargıtay verecek. Memur emeklilerine de intibak toplu sözleşme gündemine geldi, sonuç bu hafta belli olacak. 

KURUM AYRIMI YOK 

2000'den önce emekli olan yaklaşık 2 milyon kişiye yapılan intibak zammının ardından, dernekler 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların da bundan yararlanması için harekete geçmişti. Türkiye Emekliler Derneği ile İşçi, Memur ve Bağ-Kur Emeklileri Derneği tarafından açılan davalar idare mahkemeleri tarafından reddedilmişti. Ancak umutlar bitmedi. 2 emekli derneği de bu konuda mücadeleye devam ederek, davaları Yargıtay'a taşıdı. Davalar önümüzdeki günlerde görülecek. Olumlu karar çıkarsa, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak yolu açılacak. 2000 yılından önce emekli olanlar için yapılan intibak düzenlemesi, sadece SSK emeklilerini kapsamıştı. Emekli derneklerince açılan intibak davalarında kurum ayrımı yapılmıyor. Davalardan 2000 yılından sonra emekli olan SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerini kapsayacak bir intibak kararı çıkması bekleniyor.

'FARKLILIK GİDERİLSİN'

Halen devam eden toplu sözleşme görüşmelerine intibak da taşındı. Memur-Sen'in memur emeklileri için taleplerinden biri de intibak oldu. Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti'ne başkanlık eden Memur-Sen, aynı unvanlı kadro ya da görevden emekli olanlar arasında kurum farklılığı kaynaklı maaş farkının giderilmesini talep etti. Toplu sözleşme görüşmeleri bu hafta sonuçlanacak. Memur emeklilerine intibak zammı için verilecek karar merakla bekleniyor.Yorum Gönder

Etiketleri :