Sgk Haberleri Ana Sayfa
Emekli:
2000 yılı sonrası intibak yasası son durum son dakika. Emekliler için intibak yasası ne zaman çıkacak? Yeni intibak beklentisi arttı. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar yeni intibak için düğmeye basılmasını istiyor. Gözler Ankara'da.

Milyonlarca emeklinin gündeminde 'intibak' var. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar intibak bekliyor. 30 Mart seçimleri
sonrası Meclis'e sevk edilecek torba yasa tasarısına intibak düzenlemesinin eklenmesini isteyen emekliler, pür dikkat Ankara'dan gelecek habere kilitlendi.

TASARIYA GİRSİN

2000 yılı öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon kişiye yapılan intibak zammı, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlarda umut yarattı. Emekli dernekleri, yeni intibak için çalışmalar gerçekleştirirken; kamu başdenetçisinin tavsiye kararıyla konu Çalışma Bakanlığı'nın da gündemine geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan kamu başdenetçisine olumsuz yanıt gelse de 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların intibak umudu sürüyor. İntibak isteyen emekliler, yerel seçimlerin ardından Meclis'e sevk edilecek sosyal güvenlikle ilgili tasarıyı merakla bekliyor. Emekliler, Çalışma Bakanlığı'nca hazırlanan ve Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan tasarıda intibak düzenlemesinin yer almasını beklediklerini söylüyor. TAKVİM'i arayan emekliler, yetkililere şöyle sesleniyor: "Maaşlarda eşitsizlik var. Bunu düzeltmenin yolu intibak. Gelecek haberi bekliyoruz." İntibak hayata geçerse, emeklilerin maaşında belli oranlarda artış olacak.

'SÜPER EMEKLİ MAĞDUR OLDU'


Uzun yıllar önce toplu para yatırarak süper emekli olanlar, dert küpü. TAKVİM'i arayan süper emekliler, "Birikimlerimizi verdik ama mağdur olduk. Sorunumuza çözüm bekliyoruz" diyor. Süper emekliler taleplerini şöyle dile getiriyor: "Geçmişte ödediğimiz toplu para günümüze uyarlanarak bize ödenebilir. Eğer bu yapılamıyorsa maaşlarımızda bir ayarlama yapılabilir. 1987 yılında çıkartılan yasa bizi heyecanlandırdı. 'Yüksek maaş alacağız' diye süper emekli olduk. Hayal kırıklığı yaşadık."

12 Mart 2014 Çarşamba 09:21

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ra ali 1 hafta önce

ne oldu 2000 den sora emekli olanlara intibak denizemi düştü beyleeerrr

Misafir Avatar
Bekir Dağlı 3 hafta önce

Özel sektörü madenden maaş,ım asgari ücret karşılığı maaş alıyorum

Misafir Avatar
hüseyin karakaş 3 hafta önce

Kaşıkla ver kepçeyle al ölümü göster hastalığa razı olsunlar bir günde yediginiz yıllık aşımız utanın

Misafir Avatar
hasan palaz 1 ay önce

İkibinden sonra emekliye büyük haksızlık intibak yasası ne zaman çıkacak

Misafir Avatar
kemal karakaş 1 ay önce

yediyüz ellei lira yla geçinemiyoruz acele zam bekliyoruz

Misafir Avatar
bedri yoldaş 1 ay önce

800 tl maaşla yaşanırmı devlete sual

Misafir Avatar
oktay 2 ay önce

Ben özürlü bir vatandasim aldigim maaş 830tl bu devlet utansin

Misafir Avatar
ramazan güneş 2 ay önce

hukuk devleti olan türkiye de her türlü hukuksuzluk yapılıyor.intibak yasası tüm emeklilere uygulanmalı pirim gün sayısına göre verilmelidir.adalet mülkün temelidir.

Torba Yasa İle Emeklilik Şartları ( 2014 Emeklilik...
Torba Yasa İle Emeklilik Şartları ( 2014 Emeklilik Şartları Değişti Mi? ) Torba Yasa İle Kimler Erken...

Haberi Oku