Sgk Haberleri Ana Sayfa
Emekli:
2000 yılı sonrası intibak yasası son durum son dakika. Emekliler için intibak yasası ne zaman çıkacak? Yeni intibak beklentisi arttı. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar yeni intibak için düğmeye basılmasını istiyor. Gözler Ankara'da.

Milyonlarca emeklinin gündeminde 'intibak' var. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar intibak bekliyor. 30 Mart seçimleri
sonrası Meclis'e sevk edilecek torba yasa tasarısına intibak düzenlemesinin eklenmesini isteyen emekliler, pür dikkat Ankara'dan gelecek habere kilitlendi.

TASARIYA GİRSİN

2000 yılı öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon kişiye yapılan intibak zammı, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlarda umut yarattı. Emekli dernekleri, yeni intibak için çalışmalar gerçekleştirirken; kamu başdenetçisinin tavsiye kararıyla konu Çalışma Bakanlığı'nın da gündemine geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan kamu başdenetçisine olumsuz yanıt gelse de 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların intibak umudu sürüyor. İntibak isteyen emekliler, yerel seçimlerin ardından Meclis'e sevk edilecek sosyal güvenlikle ilgili tasarıyı merakla bekliyor. Emekliler, Çalışma Bakanlığı'nca hazırlanan ve Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan tasarıda intibak düzenlemesinin yer almasını beklediklerini söylüyor. TAKVİM'i arayan emekliler, yetkililere şöyle sesleniyor: "Maaşlarda eşitsizlik var. Bunu düzeltmenin yolu intibak. Gelecek haberi bekliyoruz." İntibak hayata geçerse, emeklilerin maaşında belli oranlarda artış olacak.

'SÜPER EMEKLİ MAĞDUR OLDU'


Uzun yıllar önce toplu para yatırarak süper emekli olanlar, dert küpü. TAKVİM'i arayan süper emekliler, "Birikimlerimizi verdik ama mağdur olduk. Sorunumuza çözüm bekliyoruz" diyor. Süper emekliler taleplerini şöyle dile getiriyor: "Geçmişte ödediğimiz toplu para günümüze uyarlanarak bize ödenebilir. Eğer bu yapılamıyorsa maaşlarımızda bir ayarlama yapılabilir. 1987 yılında çıkartılan yasa bizi heyecanlandırdı. 'Yüksek maaş alacağız' diye süper emekli olduk. Hayal kırıklığı yaşadık."

12 Mart 2014 Çarşamba 09:21

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kezbanekdi 19 saat önce

Bencede animiz cikacak onlarinda istedigi o ölelimde maas onlara kalsin

Misafir Avatar
hamdi yilmaz 6 gün önce

Akp bizi anlardiye 12yildir oy veriyorum ama emekliyi hep kandirdi calismak zorunda kaliyorum calistigim icinde emekli maasimdan 150 tl kesiliyor lanet olsun bundan sonra akp ye oy yok imza...........
.

Misafir Avatar
dursun coşkun 2 hafta önce

Ey devlet nerdesin siz yen biz ölelim Allah burnunuzdan getirsin hakkım haram olsun zam istiyorum

Misafir Avatar
alitezer 4 hafta önce

Neoldu2000yliemekliiftifakzamlnerdesuyamldusduuctumu

Misafir Avatar
Eren Keskin 1 ay önce

i̇ntibak yasası 2014 ün hangi ayında dağıtılmaya başlıcak

Misafir Avatar
hAcı geneli 1 ay önce

800 tl yi millet vekiline verinde ozaman cıkar intibak

Misafir Avatar
ra ali 2 ay önce

ne oldu 2000 den sora emekli olanlara intibak denizemi düştü beyleeerrr

Misafir Avatar
Bekir Dağlı 2 ay önce

Özel sektörü madenden maaş,ım asgari ücret karşılığı maaş alıyorum

Emekliler Meclisten Ek Yardımlar Bekliyor
Emekliler Meclisten Ek Yardımlar Bekliyor Emekliler büyük millet meclisinden ek yardım talep ediyor. Emekli...

Haberi Oku