Zamlı Muhtar Maaşları Ne Zaman Yatırılacak ?

Muhtarlar Zamlı Maaşlarını Ne Zaman Alacak, Zamlı Muhtar Maaşları 2016, Muhtar Maaşları Kaç Lira Oldu, Muhtar Maaşlarında Son Durum...

Hükümetin muhtar maaşlarını 1300 Liraya çıkardığı yönündeki çeşitli açıklamalarına rağmen bazı bölge ve illerde muhtarların eski maaşlarını aldıkları yönünde kendisine şikayetlerin geldiğini belirten TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, muhtar maaşlarını Meclis gündemine taşıdı.

Maliye Bakanı Naci AĞBAL tarafından cevaplandırılması istemiyle yazılı soru önergesi veren CHP'li vekil Başta Adana İli Seyhan ilçesine bağlı köy ve mahalle muhtarları olmak üzere zamlı maaş alamayan muhtarların 2016 Mart Ayı itibariyle halen eski maaşlarını aldıklarına dikkat çekerken, “muhtarlarımız zamlı maaşlarını ne zaman alacaklar” diye sordu.

Maliye Bakanı AĞBAL’dan günümüz itibariyle muhtar maaşlarının kaç lira olduğunu da soran Elif Doğan Türkmen, muhtar maaşlarının bölge ve il bazında değişiklik gösterip göstermediğini, gösteriyorsa bunun nedenlerinin ve gerekçelerinin açıklanmasını istedi.  


 Yorum Gönder

Etiketleri :