Üçüncü Köprü Geçiş Ücreti Neden Yüksek ?

Üçüncü Köprü Geçiş Ücreti Kaç Lira Olacak, Üçüncü Köprü Geçiş Ücreti Ne Kadar, Üçüncü Köprü Geçiş Ücreti Binali Yıldırım Açıklamaları...

Geçtiğimiz günlerde Avrupa ve Asya yakasını 3. kez bir araya getiren Yavuz Sultan Selim Köprüsünün geçiş ücretlerini, "3. Köprü Para Basacak" başlıklı haberlerimizde detayları ile bilgilerinize sunmuştuk. Açıklanan 3. Köprü geçiş ücretleri bir çok çevre tarafından oldukça fahiş bulunmuştu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada fiyatların neden bu kadar yüksek olduğuna dair açıklık getirdi. 

Bakan Yıldırım "Köprüyü devletin bütçesinden yapmıyoruz, bunun bir maliyeti var. Bu maliyet de köprüyü kullanan araçlardan ücret almak suretiyle karşılanacak" diyen Yıldırım, burada şaşırılacak veya yadırganacak bir şey olmadığını dile getirdi. Yıldırım, "Paranız varsa bütçenizden yaparsınız o bedeli sübvanse edersiniz. Eğer yeterli kaynağınız yoksa özel sektörle bir ortaklık şeklinde yaparsınız ve biran önce bu hizmet devreye girer ve ondan daİstanbul gibi dünya şehrine büyük araçların girmesinden ve trafik sıkıntısından kurtulmuş olursunuz" diye konuştu.Projenin çok başarılı olduğunun altını çizen Yıldırım, köprünün dünyada rekor sürede yapıldığını anlattı.Yıldırım, "Köprünün devreye girmesiyle beraber İstanbul'da zaman kaybından, trafik sıkışıklığındaki yakıt kaybından yılda 3 milyar lira tasarruf sağlanacak. Bunu göz önüne aldığınızda 2 yıl içerisinde köprü bedavaya geliyor. Şunu da vatandaşlarımızın bilmesini isterim; En pahalı hizmet olmayan hizmettir" ifadelerini kullandı.

ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ GEÇİŞ ÜCRETLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ !.. 

 Yorum Gönder

Etiketleri :