Milyonlarca Emekli Bu Haberi Bekliyor

Milyonlarca emekli vatandaşın merakla beklediği duruşma yarın yapılıyor.Davada olumlu bir karar çıkar ise 2000 yılından sonrasında emekli olanların maaşlarındaki eksiklikler giderilecek.

Milyonlarca emekli vatandaşın gözü kulağı yarın yapılacak duruşmada olacak.

 İşçi, memur ve Bağ-Kur Emeklileri Derneği tarafından açılan intibak davasında karar zamanı geldi. Dava, yarın Ankara 8'inci İş Mahkemesi'nde görülecek.

MAAŞLARA ZAM GELEBİLİR

Türkiye Emekliler Derneği'nin Ankara 3'üncü İş Mahkemesi'nde açtığı davada bilirkişinin talepleri haklı bulan rapor sunması, bu konudaki umutları artırdı. Bu dava da 2 Temmuz'da görülecek. Davada intibak kararı çıkarsa, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara zammın kapısı açılacak. Olumlu karar halinde 2000 sonrasında emekli olanların maaşlarının da, tıpkı 2000'den önce emekli olanların intibak uygulamasında olduğu gibi, 50 ile 350 lira arasında artırılması söz konusu olabilecek.

HAKSIZLIK ORTADAN KALKACAK

Düzenleme ile maaşı düşük olanlar, emsalleri seviyesine getirilecek. Aynı süre çalışıp, aynı gün sayısı prim ödeyenlerin maaşları arasındaki fark kalkacak. Ayrıca, yarın yapılacak duruşmada olumlu karar çıkarsa, sadece 2000 sonrası emekli olan SSK emeklileri değil, tüm kurumlardan emekli olanlar intibak zammına tabi tutulabilecek. Daha önceki intibak düzenlemesi sadece SSK emeklilerini kapsamıştı.

TürkiyeYorum Gönder

Etiketleri :