Kredi Kartı Kullananları Üzecek Haber

Kredi Kartı Kullanım Ücretleri 2016, Kredi Kartı Bonusları Kalkacak Mı, Kredi Kartı Mil Ücretleri, Kredi Kartı Faizleri Son Dakika Haberleri...

Bankaların kar oranlarının yüzde 10 civarına kadar gerilemesi kredi kartı sahiplerine olumsuz bir şekilde yansıyacak. Bankalar müşterilerine sağladıkları çeşitli avantajları kaldırırken, bonuslar ve mil programlarıda nedereyse kullanılmaz duruma getirildi.

VERGİLERİ MÜŞTERİLER ÖDÜYOR
Önce bilet satın almak için kullanılan mil miktarını 2-3 kat artıran bankalar son olarak artık yurtdışı seyahatlerde alan vergilerini de müşterilere ödetmeye başladı. Böylece mil puanların hemen hemen bir avantajı da kalmamış oldu.

İKİ MİSLİ KART ÜCRETİ
Mil kullanmadan ekonomik bir uçuş, mil kullanarak yapılan uçuşla aynı ücrete kadar çıkabiliyor. Bu alanda birçok banka kredi kartı özelliği taşıyan kartlar ile yapılan alışverişte yüzde 1’ler düzeyinde mil puan kazandırırken, bu mil hesapları da artık binde 1’lere, binde 5’lere çekilmiş durumda.

Diğer yandan mil kartlarının yıllık aidatı da 135 lira ile 150 lira arasında bulunduğu için bu kart sahipleri diğer kredi kartlarının iki misli kart ücreti ödüyor.

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :