İstanbul'un yeni semti 5 Levent'te 4 bin konut olacak !

İstanbul'a yepyeni bir semt geliyor ,adı 5 Levent .. Kiptaş ve Torunlar GYO tarafından hayata geçirilen proje 15 bin kişiyi ev sahibi yapacak.

KiPTAŞ ve Torunlar GYO tarafından 1.8 milyar lira yatırım bedeliyle Eyüp'te TEM otoyolu üzerinde Alibeyköy Kavşağı'nda hayata geçirilen 5. Levent projesi tamamlandığında 15 bin kişiye ev sahipliği yapacak. 4 bin konuttan oluşan projede metrekare fiyatları ise 5.500 liradan başlıyor.  5. Levent'in kentsel dönüşüm kapsamında 516 bin metrekare arazi üzerinde gerçekleştirileceğini belirten KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “Arazi geliştirme çalışmalarına 2011 yılında başladık. İçinde Vakıf, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve şahıslara ait araziler ve bu alanlar üzerine kurulmuş sağlıksız bir yapılaşma içinde yaşayan vatandaşlarımızın evlerinin bulunduğu proje alanımızı tüm taraflarla anlaşarak başarı ile bir araya getirdik. Bu proje sayesinde 4 bloktan oluşan ayrı bir parselde 400 vatandaşımız da modern ve güvenli bir yaşam alanına kavuşmuş olacak” dedi.  Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun da proje ile Levent'e yeni bir halka eklediklerini ifade etti. Torun, “90'lı yıllarda konut, rezidans, ofis ve AVM yatırımları ile hızla gelişen Levent semtleri artık Maslak ve Beşiktaş yönüne doğru büyümesini tamamladı, batıya doğru büyüyor. Biz de bu bölgenin devamında yer alan çok değerli bir lokasyonda 5. Levent'i inşa ediyoruz. Modern kentleşme adına örnek bir proje olması ve Levent'lerin misyonunu devam ettirmesi nedeniyle projemize 5. Levent adını vermeyi uygun bulduk” dedi.  

386 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Yaklaşık 4000 konuttan oluşacak 5. Levent'te dairelerden 200'ü arazi sahiplerine verilecek. Arazi üzerinde bulunan evlerde yaşayanlar için Torunlar GYO ayrıca 400 daireden oluşan 4 bloklu ayrı bir site inşa edecek. Proje içinde KİPTAŞ'a sunulacak lojmanların yanı sıra 145 bin metrekarelik inşaat alanına sahip bir üniversite eğitim alanı, 36 derslikli 2 okul, 2 cami de yer alacak. Proje tamamlandığında, 5. Levent'te, 15 bin kişinin yaşadığı, yaklaşık 20 bin kişinin kullanacağı, modern bir ekosistem oluşturulacak. Metrekaresi ortalama 5.500 TL'den satışa sunulan projede dairelerin fiyatları 386 bin TL'den başlıyor, 1 milyon 400 bin TL'ye kadar çıkıyor. Ayrıca yüzde 25'i peşin, 24 ay faizsiz Torun Vade taksitle veya yüzde 0,83 faizle başlayan banka kredisi seçeneği ile de 5. Levent'te daire sahibi olmak mümkün.  

GERİLİM HATLARI İÇİN  80 MİLYON LİRA HARCANDI  

Yüzde 50'den fazlası yeşil alana ayrılan mimarisiyle farklılaşan 5. Levent'teki tüm konutlar manzaraya hâkim olacak ve gün ışığından maksimum düzeyde faydalanabilecek. Ayrıca 80 milyon TL'lik ek bir yatırımla, bölgedeki yüksek gerilim hatları yer altına alındı.

 Türkiye GazetesiYorum Gönder

Etiketleri :