İspark'ın Çıkardığı Park Borçları Vatandaşları Şok Etti! Tıkla Borcun Varmı Öğren

İspark'ın internet üzerinden uygulamaya soktuğu sistem ile sürücülerin borçlarını internetten öğrenebilmesine imkan veriyor.Sistem İspark'ın araç sahiplerini rastgele borçlandırdığını ortaya koydu.

bünyesindeki İSPARK, başlattığı yeni bir uygulamayla araç sahiplerinin kuruma borçlu olup olmadıklarını internet ortamında görebilmelerini sağlıyor. Kurumun resmi internet sitesi ispark.com.tr adresinden borç sorgulama yapılabilmesi için sadece plakanın yazılması yeterli. Bu sayede vatandaşlar İSPARK'a borçlu olup olmadıklarını ve varsa borç miktarlarını kolaylıkla öğrenebiliyor.

BORÇ SÜRPRİZİ YAŞAYANLAR TEPKİLİ

Ancak pek çok kişi geçmiş yıllardan kalan ve biriken sürpriz borçlar nedeniyle İSPARK'a tepkili. Vatandaşlardan pek çoğu, İSPARK elemanların keyfi ve gelişi güzel şekilde plakalarına otopark ücreti kestiklerini bu yüzden de İSPARK'a astronomik bir biçimde borçlandırıldıklarını düşünüyor. Sarıyer Gazetesi'ne konuşan bazı vatandaşlar ise keyfi şekilde kesilen otopark ücretleri nedeniyle İSPARK'ı mahkemeye vereceklerini söylediler.

SIFIR ALINAN ARACA SATIŞ TARİHİNDEN ÖNCESİNE PARK BORCU

Sistemde yapılan araç sorgularından ilginç sonuçlar da çıkıyor. 2013 yılının Mart ayında galeriden sıfır alınıp trafiğe çıkan 34 TJ 6093 plakalı araca, 2012 yılına ait park borcu yazıldığı ortaya çıktı.

İSPARK BORCU SORGULAMA için TIKLAYINIZ

HaberlerYorum Gönder

Etiketleri :